Liga francuska - 3. kolejka Ligue 2: Rodez Aveyron - SM Caen 0-3 (0-1)

W spotkaniu 3. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 12 września, zespół Rodez Aveyron przegrał ze SM Caen 0-3 (0-1). Mecz na Stade Paul Lignon obejrzało 2 346 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-12 19:00 | Stadion: Stade Paul Lignon | Widzów: 2346 | Arbiter: P. Gaillouste
J. Deminguet 89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Rodez Aveyron.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Nicholas Gioacchini. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anthony Gonçalves.

W 26. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Anthony'emu Weberowi, zawodnikowi SM Caen. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SM Caen.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rodez Aveyron: Nassimowi Ouammou w 49. i Jorisowi Chougraniemu w 52. minucie. W 64. minucie Nassim Ouammou zastąpił Valentina Henry'ego.

Trener Rodez Aveyron postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Pierre'a Ruffauta i na pole gry wprowadził napastnika Ayouba Ouhafsę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SM Caen w 67. minucie spotkania, gdy Yacine Bammou strzelił drugiego gola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SM Caen: Yacine Bammou w 74. i Benjaminowi Jeannotowi w 84. minucie.

Między 75. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Rodez Aveyron: Rémy Boissier, Nathanaël Dieng, Pierre Bardy, na ich miejsce weszli: Jordan Leborgne, Alexis Alégué, Aurélien Tertereau. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Steeve'a Yago, Yacine Bammou zajęli: Hugo Vandermersch, Benjamin Jeannot.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce meczu nie dał szans obrony bramkarzowi Jessy Deminguet. Przy strzeleniu gola pomagał Benjamin Jeannot.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Johann Lepenant, Loup Hervieu, Zeidane Inoussa, a na ich miejsce weszli Nicholas Gioacchini, Kélian Nsona, Anthony Gonçalves. W doliczonej piątej minucie pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jordan Leborgne osłabiając tym samym drużynę Rodez Aveyron. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Rémy Riou
80′ Pierre Bardy
Yoël Armougom
52′ Joris Chougrani
Jonathan Rivierez
76′ Nathanaël Dieng
Anthony Weber26′
Johann Obiang
Steeve Yago76′
64′ Pierre Ruffaut
Jessy Deminguet  89′
49′ 64′ Nassim Ouammou
Anthony Gonçalves90′
75′ Rémy Boissier
Thomas Callens
64′ Valentin Henry
Jason Ngouabi Lougagui
Yohan Roche
Hugo Vandermersch76′
76′ Alexis Alégué Elandi
Loup Hervieu90′
75′ 90′ Jordan Leborgne
Johann Lepenant90′
80′ Aurélien Tertereau
Zeidane Inoussa90′
64′ Ayoub Ouhafsa
Benjamin Jeannot83′ 84′

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.