Liga francuska - 3. kolejka Ligue 2: FC Chambly-Thelle - Grenoble Foot 38 1-2 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 12 września, drużyna FC Chambly-Thelle przegrała z Grenoble 38 1-2 (1-0). Mecz na Stade Pierre Brisson w Beauvais obejrzało 1 411 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-12 19:00 | Stadion: Stade Pierre Brisson | Widzów: 1411 | Arbiter: M. Vernice
T. Ondaan 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka FC Chambly-Thelle wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FC Chambly-Thelle nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie bramkę zdobył Mehdy Guezoui. W zdobyciu bramki pomógł Sébastien Flochon.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Adrien-Mehdi Monfray z jedenastki gości. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Chambly-Thelle.

W 60. minucie Guillaume Heinry został zmieniony przez Jonathana Beaulieu. Chwilę później trener Grenoble 38 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Willy'ego Semedo. Na boisko wszedł Mamadou Diallo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedenastka Grenoble 38 otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Bramkę na 1-1 na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy zdobył Marcellin Anani. Przy strzeleniu gola pomagał Florian Michel.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grenoble 38 w 90. minucie spotkania, gdy Terell Ondaan strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Jérôme Mombris.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Jessy Bénet
85′ Sébastien Flochon
Florian Michel74′
60′ Guillaume Heinry
Charles Monginda Pickel
74′ Joris Correa
Moussa Kalilou Djitté63′
 10′ 74′ Mehdy Guezoui
Anthony Belmonte
60′ Jonathan Beaulieu
Souleymane Cissé
85′ Lorenzo Callegari
Terell Ondaan74′  90′
74′ Cyril Bohui Zabou
Marcellin Achille Anani63′  73′
74′ Lassana Doucouré
Mamadou Lamarana Diallo63′

Jedenastka Grenoble 38 była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników FC Chambly-Thelle żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.