Liga francuska - 3. kolejka Ligue 2: Chamois Niortais FC - AS Nancy-Lorraine 1-0 (0-0)

12 września na Stade René Gaillard w Niorcie odbył się pojedynek 3. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Chamois FC i Nancy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chamois FC 1-0. Mecz obejrzało 2 020 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-12 19:00 | Stadion: Stade René Gaillard | Widzów: 2020 | Arbiter: A. Perreau Niel
Chamois Niortais FC
AS Nancy-Lorraine
1
0
P. Bâ 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Nancy (”ASNL”) wygrał aż dziewięć razy, zremisował 16, a przegrał tylko pięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Souleymane'a Karamoko z Nancy, a w 39. minucie Valentina Jacoba z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Kennemu Santos, piłkarzowi gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Pape Bâ dla zespołu Chamois FC. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Valentina Jacoba.

W 63. minucie kartkę dostał Darlin Yongwa z drużyny gospodarzy. W 64. minucie Souleymane Karamoko został zmieniony przez Rosaria Latouchenta. W 65. minucie Mame Cissokho został zmieniony przez Doriana Bertranda, co miało wzmocnić jedenastkę ”ASNL”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valentina Jacoba na Bilala Boutobbę oraz Pape'a Bâ na Antoine'a Baroana.

Trener Nancy postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Kennego Santos i na pole gry wprowadził napastnika Yanisa Barkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chamois FC: Quentinowi Benie i Louisowi Amece.

Abdelhamid El Kaoutari
80′ Bryan Passi
Souleymane Karamoko22′ 64′
80′ Yacine Bourhane
Ernest Seka Boka
39′ 73′ Valentin Jacob
Ogou Edmond Akichi
Olivier Michel Kemen
Amine Bassi
Dylan Louiserre
Kenny Rocha Santos53′ 74′
 55′ 73′ Pape Ibnou Bâ
Vinni Dugary Triboulet
88′ Goduine Koyalipou
Mickaël Christophe Biron86′
63′ Darlin Zidane Yongwa Ngameni
Mame Ousmane Cissokho65′
Emyl Leclercq
Martin Sourzac
80′ Joris Moutachy
Sega Coulibaly86′
88′ 90′ Louis Ameka Autchanga
Rosario Latouchent64′
80′ 90′ Quentin Bena
Aurélien Nguiamba
73′ Bilal Boutobba
Yanis Djamil Barka74′
Tom Lebeau
Dorian Bertrand65′
73′ Antoine Baroan
Giovanni Haag

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej trzy. Piłkarze Nancy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Nancy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.