Liga francuska - 3. kolejka Ligue 2: Amiens SC - Paris FC 1-2 (0-1)

12 września na Stade Crédit Agricole de la Licorne odbył się pojedynek 3. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Amiens SC i Paris FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Paris FC 2-1. Na stadionie zasiadło 4 657 widzów.

3. kolejka Francja - Ligue 2
2020-09-12 19:00 | Stadion: Stade Crédit Agricole de la Licorne | Widzów: 4657 | Arbiter: A. Baert
M. Name 56'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Paris FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Amiens SC: Cheickowi Timitému w 9. i Valentinowi Gendreyowi w 30. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Paris FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Julien López.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Paris FC.

Na drugą połowę jedenastka Amiens SC wyszła w zmienionym składzie, za Juana Oterę, Cheicka Timitégo weszli John Mendoza, Stephen Odey. W 51. minucie kartką został ukarany Julien López, piłkarz gości.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Paris FC, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 0-2 podwyższył Moustapha Name.

W 62. minucie Julien López zastąpił Saïda Araba. W tej samej minucie Morgan Guilavogui został zmieniony przez Beninwende'a Pitroipę, co miało wzmocnić drużynę Paris FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pape'a Konatégo na Jacka Kalichiego oraz Chadraca Akolę na Jaysona Papeau. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johna Mendozę z Amiens SC, a w 70. minucie Axela Bambę z drużyny przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego John Mendoza.

W 79. minucie w zespole Amiens SC doszło do zmiany. Emmanuel Lomotey wszedł za Valentina Gendreya. Chwilę później trener Paris FC postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lalaïnę Nomenjanahary'ego wszedł Ali Abdi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Paris FC utrzymać prowadzenie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Gaëtanowi Belaudowi z jedenastki gości.

Drużynie Amiens SC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Paris FC.

Vincent Demarconnay
30′ 79′ Valentin Gendrey
Ousmane Kanté
9′ 46′ Cheick Aymar Timité
Morgan Guilavogui62′
68′ Chadrac Akolo
Julien Yves Rémi López Baila  40′ 51′ 62′
Alexis Blin
Cyril Paul Mandouki
Iron Gomis
Moustapha Name  56′
68′ Pape Moussa Konaté
Lalaïna Henintsoa Nomenjanahary84′
46′ Juan Ferney Otero Tovar
Gaëtan Laura
Yohann Thuram-Ulien
Obed Nkambadio
79′ Emmanuel Addoquaye Lomotey
Ali Abdi84′
68′ Jayson Papeau
Jaouen Hadjam
68′ Jack Daniel Kalichi Lahne
Saïd Arab62′
Driss Khalid
Mario-Jason Kikonda
46′  71′ (k.) 68′ John Stiven Mendoza Valencia
Florian Martin
46′ Stephen Pius Odey
Beninwende Yann Jonathan Pitroipa62′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Paris FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.