Liga francuska - 27. kolejka Ligue 2: Valenciennes FC - AC Ajaccio 0-0

28 lutego na Stade du Hainaut odbył się mecz 27. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Valenciennes i Ajaccio. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 6 449 widzów.

27. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-28 20:00 | Stadion: Stade du Hainaut | Widzów: 6449 | Arbiter: S. Palhies
Valenciennes FC
AC Ajaccio
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Ajaccio (”Loures”) wygrał aż dziewięć razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Malek Chergui został zmieniony przez Gauthiera Heina.

Drugą połowę jedenastka Valenciennes rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yacouba Abeida wszedł Lilian Brassier. Trener Valenciennes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Kevin Cabral, a murawę opuścił Laurent Dos Santos.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Ajaccio doszło do zmiany. Kévin Lejeune wszedł za Mohameda Youssoufa. Trener ”Loures” postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Mattéo Tramoniego i na pole gry wprowadził napastnika Alexisa Flipsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Między 81. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Valenciennes i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie w drużynie Ajaccio doszło do zmiany. Mounaim El Idrissy wszedł za Hugona Cuypersa.

Benjamin Leroy
46′ Yacoub Aly Abeid
Cédric Mickael Avinel
Joffrey Cuffaut
Matthieu Huard
69′ Laurent Dos Santos
Gédéon Kalulu Kyatengwa
82′ Emmanuel Ntim
Cyrille Barros Bayala
Maxime Spano Rahou
Mathieu Coutadeur
26′ Malek Chergui
Qazim Laçi
Noah Diliberto
Mattéo Tramoni78′
Julien Masson
Mohamed Youssouf77′
88′ Teddy Étienne Chevalier
Gaëtan Courtet
Baptiste Guillaume
Hugo Cuypers81′
Nicolas Kocik
François-Joseph Sollacaro
46′ Lilian Brassier
Sidney Obissa
Matteo Fedele
Johan Etienne Anthony Cavalli
26′ Gauthier Hein
Kévin Lejeune77′ 81′
Mahamé Siby
Clech Loufilou Ndella
Steve Ambri
Mounaïm El Idrissy81′
69′ Kévin Cabral
Alexis Laurent Patrice Roge Flips78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.