Liga francuska - 27. kolejka Ligue 2: US Loiret - ES Troyes 0-2 (0-1)

28 lutego na Stade de la Source w Orleanie odbył się mecz 27. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami US Loiret i ES Troyes. Starcie zakończyło się zwycięstwem ES Troyes 2-0. Na stadionie zasiadło 3 570 widzów.

27. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-28 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3570 | Arbiter: M. Mokhtari
US Orléans Loiret
ES Troyes Aube Champagne
0
2
Suk Hyun-Jun 4'
M. Barthelmé 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna ES Troyes wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ES Troyes w czwartej minucie spotkania, gdy Suk Hyun-Jun zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rominigue N'Guessan.

W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ariala Mendy'ego z US Loiret, a w 26. minucie Yoanna Salmiera z drużyny przeciwnej. W 33. minucie za Edouarda Butina wszedł Prejuce Nakoulma. W 41. minucie arbiter pokazał kartkę Stone'owi Muzalimoi z ES Troyes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ES Troyes.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Maxime Barthelmé. Przy zdobyciu bramki asystował Dylan Chambost.

Niedługo później trener US Loiret postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Issę Soumarégo. Na boisko wszedł Aeron Zinga, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Po chwili trener ES Troyes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Ihsan Sacko, a murawę opuścił Maxime Barthelmé. W 80. minucie Suk Hyun-Jun został zmieniony przez Chrisa Bedię, a za Warrena Tchimbembégo wszedł na boisko Mahamadou Dembele, co miało wzmocnić drużynę ES Troyes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gauthiera Pinauda na Stéphane'a Lambese'a.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Jimmy Giraudon
22′ Arial Benabent Mendy
Stone Muzalimoja Mambo41′
Gabriel Mutombo Kupa
Yoann Salmier26′
86′ Gauthier Pinaud
Florian Tardieu
33′ Édouard Butin
Warren Tchimbembé88′
62′ Issa Soumaré
Hyun-Jun Suk  4′ 80′
Thomas Renault
Sébastien Rénot
86′ Stéphane Lambese
Chris Vianney Bedia80′
33′ Prejuce Nakoulma
Lenny Jean-Pierre Pintor
62′ Aeron Zinga
Ihsan Sacko69′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom US Loiret, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.