Liga francuska - 27. kolejka Ligue 2: Le Mans FC - En Avant Guingamp 2-1 (1-0)

28 lutego na MMArena odbył się mecz 27. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Le Mans i Guingamp. Starcie zakończyło się zwycięstwem Le Mans 2-1. Na stadionie zasiadło 6 283 widzów.

R. Rodelin 76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka Le Mans wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Le Mans w dziewiątej minucie spotkania, gdy Aboubakary Kanté zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Enzo Ebosse.

Trener Le Mans postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 18. minucie na plac gry wszedł Vincent Créhin, a murawę opuścił George Gope-Fenepej. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Yannowi Boému-Kane'owi z Le Mans. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Le Mans.

W 50. minucie arbiter przyznał kartkę Jérémy'emu Choplinowi z jedenastki gospodarzy. W 63. minucie za Ela-Hadjego Ba wszedł Yeni N'Gbakoto.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Le Mans, strzelając kolejnego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy Aboubakary Kanté ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Asystę zaliczył Vincent Créhin.

W 70. minucie w zespole Le Mans doszło do zmiany. Yanis Merdji wszedł za Stéphane'a Diarrę.

Niedługo później Sylvio Rodelin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Guingamp, zdobywając bramkę w 76. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Guingamp postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Bryana Pelégo i na pole gry wprowadził napastnika Ervina Tahę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie Bevic Moussiti-Oko został zmieniony przez Hamzę Hafidiego, co miało wzmocnić zespół Le Mans. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Louisa Carnota na Mehdiego Merghema. Drużynie Guingamp zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Le Mans.

Marc-Aurèle Caillard
50′ Jérémy Choplin
Jérémy Sorbon
37′ Yann Boé-Kane
Bryan Pelé77′
18′ George Gope-Fenepej
El-Hadji Ba63′
Lorenzo Rajot
Louis Carnot83′
 9′, 69′ Aboubakary Kanté
Youssouf Yacoub M'Changama
79′ Bevic Selad Moussiti-Oko
Sylvio Ronny Rodelin  76′
70′ Stéphane Imad Diarra
Christophe Kerbrat
79′ Hamza Hafidi
Mehdi Merghem83′
18′ Vincent Kevin Créhin
Yeni Atito N'Gbakoto63′
70′ Yanis Merdji
Ervin Taha77′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Guingamp żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.