Liga francuska - 27. kolejka Ligue 2: FC Lorient - FC Chambly-Thelle 1-2 (1-2)

W meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 29 lutego, drużyna FC Lorient przegrała z FC Chambly-Thelle 1-2 (1-2). Mecz na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir obejrzało 7 041 widzów.

27. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-29 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 7041 | Arbiter: A. Baert
J. Correa 12',42'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki FC Lorient (”Morszczuki”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy FC Chambly-Thelle nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Joris Correa. Sytuację bramkową stworzył Guillaume Heinry.

W 24. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Chambly-Thelle Romain Padovani.

Niedługo później Joris Correa wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Chambly-Thelle, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie meczu. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Guillaume Heinry.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Trener FC Lorient postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Sylvaina Marveaux i na pole gry wprowadził napastnika Umuta Bozoka, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie kartkę dostał Fabien Lemoine, piłkarz ”Morszczuków”.

W 72. minucie za Pierre'a-Yvesa Hamela wszedł Yann Kitala. W 75. minucie Guillaume Heinry został zmieniony przez Jonathana Beaulieu, co miało wzmocnić zespół FC Chambly-Thelle. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armanda Lauriente'a na Enza Le Féego. Na 12 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Maxence'owi Derrienowi z FC Chambly-Thelle.

Chwilę później trener FC Chambly-Thelle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Florian David, a murawę opuścił Joris Correa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie FC Chambly-Thelle doszło do zmiany. John Popelard wszedł za Lassanę Doucourégo.

Anthony Soubervie
69′ Fabien Lemoine
Sébastien Flochon
62′ Sylvain Marveaux
Guillaume Heinry75′
72′ Pierre-Yves Hamel
Romain Padovani 24′ (samob.)
80′ Armand Laurienté
Shaquil Delos
80′ Enzo Le Fée
Jonathan Beaulieu75′
Julien Ponceau
John Popelard90′
62′ Umut Dilan Bozok
Bastian Badu
72′ Yann Kitala
Florian David81′

Przewaga jedenastki FC Lorient w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.