Liga francuska - 27. kolejka Ligue 2: Chateauroux - Le Havre AC 0-3 (0-2)

W starciu 27. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Chateauroux przegrał z Le Havre AC 0-3 (0-2). Mecz na Stade Gaston Petit w Châteauroux obejrzało 4 662 widzów.

27. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-28 20:00 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 4662 | Arbiter: P. Gaillouste
E. Ebimbe 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków drużyna Chateauroux wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Le Havre AC (”Le HAC”) w trzeciej minucie spotkania, gdy Tinotenda Kadewere zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Chateauroux ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Jamal Thiaré. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Barnabás Bese.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Cengizowi Meraşowi z jedenastki gości. Była to 15. minuta pojedynku. Niestety w 32. minucie meczu Julien Fabri bramkarz Chateauroux z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Rémiego Pillota - rezerwowego bramkarza drużyny. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Chateauroux rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sekou Conde'a wszedł Leo Leroy. W 66. minucie za Cheicka Diarrę wszedł Alexis Goncalves.

Niedługo później trener ”Le HAC” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Alexandre Bonnet, a murawę opuścił Jamal Thiaré. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Alexisowi Goncalvesowi z Chateauroux. Była to 83. minuta meczu. W 87. minucie w zespole ”Le HAC” doszło do zmiany. Eric Dina wszedł za Tinotendę Kadewere'a.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Le HAC” w 90. minucie spotkania, gdy Eric Dina zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Mathieu Gorgelin
46′ Sékou Condé
Amos Youga
66′ Cheick Fanta-Mady Diarra
Jamal Thiaré  13′ 81′
Ilyas Chouaref
Philana Tinotenda Kadewere  3′ 87′
32′ Rémi Pillot
Yahia Fofana
Chaker Alhadhur
Loïc Badé
Brian Chevreuil
Ayman Ben Mohamed
46′ Léo Leroy
Alexandre Bonnet81′
Alexandre Raineau
Eric Junior Dina Ebimbe87′  90′ (k.)
66′ 83′ Alexis Gonçalves Pereira
Pape Alassane Gueye
Haissem Hassan
Alan Dzabana

Jedenastka Chateauroux miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Chateauroux wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.