Liga francuska - 26. kolejka Ligue 2: ES Troyes - Jeunesse Auxerroise 3-1 (2-1)

W meczu 26. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 24 lutego, drużyna ES Troyes zwyciężyła z Jeunesse Auxerroise 3-1 (2-1). Mecz na Stade de l'Aube obejrzało 8 367 widzów.

26. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-24 20:45 | Stadion: Stade de l'Aube | Widzów: 8367 | Arbiter: P. Gaillouste
A. Ngando 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna ES Troyes wygrała aż 12 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Florianowi Tardieu z drużyny gospodarzy.

W tym czasie to piłkarze ES Troyes otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Warren Tchimbembé. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rayan Raveloson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ES Troyes w 37. minucie spotkania, gdy Chris Bedia zdobył drugą bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Birama Touré osłabiając tym samym zespół Jeunesse Auxerroise.

Piłkarze Jeunesse Auxerroise szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 44. minucie bramkę kontaktową zdobył Axel Ngando.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 45. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mathieu Michelowi i Jimmy'emu Giraudonowi.

W 54. minucie Rémy Dugimont został zmieniony przez Jordana Adéotiego. Trener Jeunesse Auxerroise postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Mickaëla Barreto i na pole gry wprowadził napastnika Mickaëla Le Bihana, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Jeunesse Auxerroise ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył po raz drugi na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Warren Tchimbembé. Przy strzeleniu gola pomógł Maxime Barthelmé.

W 73. minucie Stone Muzalimoja został zmieniony przez Pape'a Souare'a, co miało wzmocnić zespół ES Troyes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Axela Ngando na Eddy'ego Sylvestre'a. A trener ES Troyes wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ihsana Sackę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Warren Tchimbembé. W 81. minucie w drużynie ES Troyes doszło do zmiany. Stéphane Darbion wszedł za Chrisa Bedię.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Eddy'emu Sylvestre'owi z Jeunesse Auxerroise. Była to 83. minuta spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Mathieu Michel45′
45′ Jimmy Giraudon
Carlens Jean Fedlaire Ruby Arcus
73′ Stone Muzalimoja Mambo
François Bellugou
26′ Florian Tardieu
Hamza Sakhi
 29′, 65′ 79′ Warren Tchimbembé
Birama Touré44′
 37′ 81′ Chris Vianney Bedia
Jordan Souleymane Adéoti54′
73′ Pape N'Diaye Souare
Aly Ndom
81′ Stéphane Darbion
Eddy Sylvestre Negadi76′ 83′
Pape Meïssa Ba
Xiaoxuan Ji
79′ Ihsan Sacko
Mickaël Le Bihan61′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Jeunesse Auxerroise, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.