Liga francuska - 25. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - AC Ajaccio 0-3 (0-1)

W starciu 25. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 14 lutego, drużyna US Loiret przegrała z Ajaccio 0-3 (0-1). Mecz na Stade de la Source w Orleanie obejrzało 3 160 widzów.

25. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-14 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3160 | Arbiter: A. Perreau Niel
US Orléans Loiret
AC Ajaccio
0
3
G. Courtet 40',77'
H. Cuypers 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół US Loiret wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ismaëlowi Chesterowi z drużyny gości (”Loures”). Była to 27. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ajaccio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę zdobył Gaëtan Courtet. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Loures”.

Trener US Loiret wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gaëtana Perrina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Edouard Butin. W 63. minucie Issa Soumaré zastąpił Auréliena Scheidlera.

Drużyna US Loiret ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy celnym strzałem popisał się Hugo Cuypers.

W 73. minucie Hugo Cuypers został zmieniony przez Johana Cavallego, co miało wzmocnić jedenastkę Ajaccio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yohana Mollo na Thomasa Ephestiona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ajaccio w 77. minucie spotkania, gdy Gaëtan Courtet strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Mattéo Tramoni.

W 79. minucie kartką został ukarany Cédric Cambon, piłkarz gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Benjamin Leroy
79′ Cédric Cambon
Mathieu Coutadeur88′
74′ Yohan Mollo
Qazim Laçi
Prejuce Nakoulma
Mattéo Tramoni78′
63′ Édouard Butin
Gaëtan Courtet  40′, 77′
63′ Issa Soumaré
Kévin Lejeune
74′ Thomas Ephestion
Clech Loufilou Ndella88′
63′ Gaëtan Perrin
Mohamed Youssouf
63′ Aurélien Scheidler
Alexis Laurent Patrice Roge Flips78′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.