Liga francuska - 25. kolejka Ligue 2: Paris FC - Le Havre AC 1-0 (1-0)

W pojedynku 25. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 14 lutego, drużyna Paris FC wygrała z Le Havre AC 1-0 (1-0). Mecz na Stade Sébastien-Charléty obejrzało 1 850 widzów.

25. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-14 20:00 | Stadion: Stade Sébastien-Charléty | Widzów: 1850 | Arbiter: A. Petit
Paris FC
Le Havre AC
1
0
J. Menez 11'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Paris FC wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Jeremy Menez dla zespołu Paris FC. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonathan Pitroipa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jeanowi-Pascalowi Fontaine'owi z Le Havre AC (”Le HAC”). Była to 26. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Paris FC.

Drugą połowę zespół ”Le HAC” rozpoczął w zmienionym składzie, za Loïca Badégo wszedł Eric Dina. Trener ”Le HAC” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Himad Abdelli, a murawę opuścił Fernand Mayembo.

W 53. minucie kartkę dostał Himad Abdelli, piłkarz gości. Niedługo później trener Paris FC postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lalainę Nomenjanaharego wszedł Julien López, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie za Vincenta Koziello wszedł Mario Kikonda.

W 67. minucie Cengiz Meraş został zmieniony przez Amosa Yougę, co miało wzmocnić jedenastkę ”Le HAC”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheicka Timite'a na Mohameda Diaby'ego. W 89. minucie kartkę otrzymał Romain Basque z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cengiz Umut Meraş67′
74′ Cheick Aymar Timité
Alexandre Bonnet
Beninwende Yann Jonathan Pitroipa
Romain Basque89′
65′ Vincent Edouard André Koziello
Jean-Pascal Fontaine26′
Cyril Paul Mandouki
Pape Alassane Gueye
65′ Lalaïna Henintsoa Nomenjanahary
Victor Lekhal
 11′ Jeremy Menez
Jamal Thiaré
Anthony Maisonnial
Yahia Fofana
Samuel Yohou
Ayman Ben Mohamed
65′ Mario-Jason Kikonda
Woyo Coulibaly
65′ Julien Yves Rémi López Baila
Himad Abdelli46′ 53′
74′ Mohamed Lamine Diaby-Fadiga
Eric Junior Dina Ebimbe46′
Adama Sarr
Amos Youga67′

Alan Dzabana

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Paris FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.