Liga francuska - 25. kolejka Ligue 2: Jeunesse Auxerroise - FC Chambly-Thelle 0-0

14 lutego na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre odbył się mecz 25. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Jeunesse Auxerroise i FC Chambly-Thelle. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Starcie obejrzało 4 032 widzów.

25. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-14 20:00 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Widzów: 4032 | Arbiter: R. Landry
Association Jeunesse Auxerroise
FC Chambly-Thelle
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Jeunesse Auxerroise wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Jeunesse Auxerroise próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jonathan Beaulieu z drużyny gości. Była to 31. minuta pojedynku.

W 51. minucie kartką został ukarany Hamza Sakhi, piłkarz gospodarzy. Niedługo później trener Jeunesse Auxerroise postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Axel Ngando, a murawę opuścił Rémy Dugimont.

W 67. minucie Jonathan Beaulieu zastąpił Sébastiena Flochona. W 72. minucie Shaquil Delos został zmieniony przez Guillaume'a Heinry'ego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Chambly-Thelle. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mickaëla Barreto na Alya Ndoma. A trener FC Chambly-Thelle wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Floriana Davida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Joris Correa.

Między 80. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Chambly-Thelle i jedną drużynie przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w zespole Jeunesse Auxerroise doszło do zmiany. Eddy Sylvestre wszedł za Biramę Tourégo.

Maxence Derrien
80′ Samuel Souprayen
Aniss El Hriti
75′ Mickaël Barreto
Oumar Gonzalez82′
François Bellugou
Thibault Jaques
51′ Hamza Sakhi
Anthony Soubervie86′
84′ Birama Touré
Jonathan Beaulieu31′ 67′
Mickaël Le Bihan
Lassana Doucouré
66′ Rémy Dugimont
Guillaume Heinry72′
75′ Aly Ndom
Marvin Martin
66′ Axel Thomas Ngando Elessa
Romain Padovani
84′ Eddy Sylvestre Negadi
John Popelard
Yanis Begraoui
Florian David77′

Przewaga drużyny Jeunesse Auxerroise w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Chambly-Thelle pokazał trzy.