Liga francuska - 25. kolejka Ligue 2: AS Nancy-Lorraine - En Avant Guingamp 0-1 (0-0)

W spotkaniu 25. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 15 lutego, jedenastka Nancy przegrała z Guingamp 0-1 (0-0). Mecz na Stade Marcel-Picot w Tomblainem obejrzało 10 010 widzów.

25. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-15 15:00 | Stadion: Stade Marcel-Picot | Widzów: 10010 | Arbiter: C. Dos Santos
AS Nancy-Lorraine
En Avant Guingamp
0
1
R. Rodelin 56'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć drużyna Nancy (”ASNL”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Malaly Dembélé zastąpił Yanisa Barkę.

Od 22. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ”ASNL” i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Guingamp w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Sylvio Rodelin. Asystę przy golu zaliczył Youssouf M'Changama.

W 59. minucie El-Hadji Ba został zmieniony przez Louisa Carnota, co miało wzmocnić zespół Guingamp. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ogou Akichiego na Serge'a N'Guessana w 71. minucie. W 72. minucie kartką został ukarany Makhtar Gueye, zawodnik Nancy. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie ”ASNL” doszło do zmiany. Ande Dona wszedł za Kennego Santos.

A kibice Guingamp nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yeniego N'Gbakoto. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bryan Pelé. W 85. minucie kartkę dostał Lebogang Phiri z drużyny gości.

Jérémy Sorbon
71′ Ogou Edmond Akichi
Bryan Pelé84′
Amine Bassi
El-Hadji Ba59′
22′ 78′ Kenny Rocha Santos
Lebogang Lelani Phiri85′
8′ Papis Malaly Dembélé
Youssouf Yacoub M'Changama
72′ Makhtar Gueye
Sylvio Ronny Rodelin  56′
45′ Dorian Bertrand
Louis Carnot59′
71′ Serge Yao N’Guessan
Mehdi Merghem
8′ Yanis Djamil Barka
Yeni Atito N'Gbakoto84′
78′ Andé Dona N'Doh
Ervin Taha

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom ”ASNL”, a w drugiej jedną. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Guingamp w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.