Liga francuska - 24. kolejka Ligue 2: Le Havre AC - Stade Malherbe Caen 1-1 (1-0)

W spotkaniu 24. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Le Havre AC zremisował ze SM Caen 1-1 (1-0). Mecz na Stade Océane obejrzało 12 125 widzów.

P. Oniangué 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 starcia zespół SM Caen wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz 12 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yoelowi Armougomowi ze SM Caen. Była to 31. minuta starcia.

W tym czasie to zawodnicy Le Havre AC (”Le HAC”) otworzyli wynik. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Jamal Thiaré. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Le HAC”.

W 52. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Steeve Yago osłabiając tym samym drużynę gości. W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Loïc Badé, zawodnik Le Havre AC.

Trener SM Caen postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Alexisa Bekę i na pole gry wprowadził napastnika Malika Tchokountégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Jessy Deminguet został zastąpiony przez Hugona Vandermerscha. W 59. minucie żółtą kartkę otrzymał Ertuğrul Ersoy z zespołu gospodarzy.

W 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ertuğrul Ersoy osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 59. minucie. W 74. minucie Jamal Thiaré został zmieniony przez Amosa Yougę, a za Himada Abdellego wszedł na boisko Eric Dina, co miało wzmocnić drużynę ”Le HAC”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Benjamina Jeannota na Jordana Tella.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W samej końcówce meczu wynik ustalił Prince Oniangué.

Chwilę później trener Le Havre AC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Ayman Ben Mohamed, a murawę opuścił Alexandre Bonnet. W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Nicholas Gioacchini z SM Caen. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Rémy Riou
57′ Loïc Badé
Yoël Armougom31′
Barnabás Bese
Alexis Beka Beka57′
59′ 67′ Ertuğrul Ersoy
Jonathan Rivierez
Fernand Mayembo
Anthony Weber
Cengiz Umut Meraş
Steeve Yago52′
88′ Himad Abdelli
Jessy Deminguet57′
Romain Basque
Anthony Gonçalves
90′ Alexandre Bonnet
Prince Oniangué  89′
Victor Lekhal
Benjamin Jeannot81′
 33′ (k.) 74′ Jamal Thiaré
Nicholas Gioacchini90′
Yahia Fofana
Thomas Callens
90′ Ayman Ben Mohamed
Adama Mbengue
Woyo Coulibaly
Hugo Vandermersch57′
88′ Eric Junior Dina Ebimbe
Herman Moussaki
74′ Amos Youga
Kélian Nsona Wa Saka
Ebenezer Kofi Assifuah-Inkoom
Malik Tchokounté57′
Alan Dzabana
Jordan Tell81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny SM Caen, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki i jednej czerwonej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.