Liga francuska - 24. kolejka Ligue 2: FC Sochaux - Le Mans FC 1-0 (1-0)

W starciu 24. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Sochaux wygrał z Le Mans 1-0 (1-0). Mecz na Stade Auguste-Bonal w Montbéliardzie obejrzało 5 516 widzów.

24. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-07 20:00 | Stadion: Stade Auguste-Bonal | Widzów: 5516 | Arbiter: A. Petit
FC Sochaux
Le Mans FC
1
0
A. Sané 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Le Mans wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Sochaux. W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Christophe Diedhiou osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Po kwadransie gry arbiter ukarał żółtą kartką Hamzę Hafidiego, zawodnika gości. W 17. minucie Melvin Sitti został zmieniony przez Adolphe Teikeu. W 37. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Guessoumie Fofanie z Le Mans.

Jedyną bramkę meczu dla Sochaux zdobył Abdoulaye Sané w 45. minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Fabien Ourega.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sochaux.

Trener Le Mans postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Aboubakary Kanté, a murawę opuścił Yanis Merdji. W 55. minucie w zespole Le Mans doszło do zmiany. Vincent Créhin wszedł za Guessoumę Fofanę.

Niedługo później trener Sochaux postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jérémy'ego Livolanta wszedł Jason Pendant, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 77. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Sochaux. W 80. minucie Fabien Ourega został zmieniony przez Bryana Lasme'a, co miało wzmocnić zespół Sochaux. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hamzę Hafidiego na George'a Gope'a-Fenepeja.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką George'a Gope'a-Fenepeja z Le Mans, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Bryana Lasme'a z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pierre Patron
12′ Christophe Diedhiou
Frederic Veseli
17′ Melvin Sitti
Hamza Hafidi16′ 83′
Ousseynou Thioune
Lorenzo Rajot
77′ (k.) Gaëtan Weissbeck
Aloïs Confais
 45′ Abdoulaye Sané
Guessouma Fofana37′ 55′
69′ Jérémy Livolant
Yanis Merdji46′
80′ Fabien Ourega
Harrisson Manzala Tusumgama
Mehdi Jeannin
Yohann Thuram-Ulien
69′ Jason Pendant
Thomas Dasquet
17′ Adolphe Teikeu Kamgang
Yann Boé-Kane
Sofiane Daham
George Gope-Fenepej83′ 84′
Amadou Dia N'Diaye
Vincent Kevin Créhin55′
80′ 90′ Bryan Lasme
Aboubakary Kanté46′
Thomas Touré
Stéphen Vincent

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Le Mans w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, a w drugiej jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.