Liga francuska - 23. kolejka Ligue 2: Jeunesse Auxerroise - Clermont 63 0-0

W pojedynku 23. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 4 lutego, zespół Jeunesse Auxerroise zremisował z Clermont 63 0-0. Mecz na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre obejrzało 4 094 widzów.

23. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-04 21:05 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Widzów: 4094 | Arbiter: A. Baert
Association Jeunesse Auxerroise
Clermont Foot 63
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań zespół Clermont 63 wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener Clermont 63 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł Jim Allevinah, a murawę opuścił David Gomis. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 70. minucie Alassane N'Diaye został zastąpiony przez Maria Gonzáleza. W 73. minucie Eddy Sylvestre został zmieniony przez Axela Ngando, a za Rémy'ego Dugimonta wszedł na boisko Jordan Adéoti, co miało wzmocnić drużynę Jeunesse Auxerroise. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasona Berthomiera na Jonathana Iglesiasa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Yohannowi Magninowi z jedenastki gości. Była to 90. minuta spotkania.

Maxime Dupé
23′ Carlens Jean Fedlaire Ruby Arcus
Johan Gastien26′
24′ Hamza Sakhi
Yohann Magnin90′
73′ Eddy Sylvestre Negadi
Alassane N'Diaye70′
Mickaël Le Bihan
Adrian Grbić
83′ Rémy Dugimont
Mario González Gutiérrez70′
83′ Jordan Souleymane Adéoti
Jonathan Damián Iglesias Abreu77′
73′ Axel Thomas Ngando Elessa
Salis Abdul Samed
Yanis Begraoui
Julio Kenny Donisa
Xiaoxuan Ji
Jim Émilien Ngowet Allevinah41′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Clermont 63 pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Clermont 63 wykorzystał wszystkie zmiany.