Liga francuska - 23. kolejka Ligue 2: Chateauroux - FC Chambly-Thelle 0-3 (0-1)

4 lutego na Stade Gaston Petit w Châteauroux odbyło się spotkanie 23. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Chateauroux i FC Chambly-Thelle. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Chambly-Thelle 3-0. Na stadionie zasiadło 2 319 widzów.

23. kolejka Francja - Ligue 2
2020-02-04 21:05 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 2319 | Arbiter: C. Dos Santos
F. David 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FC Chambly-Thelle wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Guillaume Dequaire.

W 17. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alexis Goncalves osłabiając tym samym drużynę Chateauroux. Trener Chateauroux wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippe'a Keny'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leo Leroy. W 32. minucie za Gilles'a Sunu wszedł Ilyas Chouaref.

W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rémiego Mulumbę z Chateauroux, a w czwartej minucie doliczonego czasu Sébastiena Flochona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Chambly-Thelle.

Drugą połowę drużyna FC Chambly-Thelle rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sébastiena Flochona wszedł Joris Correa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Chambly-Thelle w 56. minucie spotkania, gdy Oumar Gonzalez strzelił drugiego gola. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Anissa El Hritiego z FC Chambly-Thelle, a w 65. minucie Ilyasa Chouarefa z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener FC Chambly-Thelle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł John Popelard, a murawę opuścił Jonathan Beaulieu. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w zespole Chateauroux za Rémiego Mulumby wszedł Valentin Vanbaleghem, a w drużynie FC Chambly-Thelle Bastian Badu zmienił Floriana Davida.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wpakował piłkę do siatki rywali Florian David. Asystę przy bramce zaliczył Mehdy Guezoui.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Thibault Jaques
21′ Léo Leroy
Anthony Soubervie
44′ 76′ Rémi Mulumba
Jonathan Beaulieu71′
Opa Sangante
Sébastien Flochon45′ 46′
17′ Alexis Gonçalves Pereira
Mehdy Guezoui
32′ Gilles Christ Sunu
Romain Padovani
76′ Valentin Vanbaleghem
John Popelard71′
32′ 65′ Ilyas Chouaref
Joris Correa46′
Cheick Fanta-Mady Diarra
Florian David76′  90′
21′ Philippe Paulin Keny
Lassana Doucouré

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom Chateauroux w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.