Liga francuska - 22. kolejka Ligue 2: Rodez Aveyron Football - Valenciennes FC 1-1 (1-0)

31 stycznia na Stade Paul Lignon odbyło się spotkanie 22. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Rodez Aveyron i Valenciennes. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 314 widzów.

22. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-31 20:00 | Stadion: Stade Paul Lignon | Widzów: 3314 | Arbiter: E. Wattellier
Rodez Aveyron Football
Valenciennes FC
1
1
A. Ouhafsa 24'
T. Chevalier 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Valenciennes.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rodez Aveyron w 24. minucie spotkania, gdy Ayoub Ouhafsa zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rodez Aveyron.

Trener Valenciennes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kevin Cabral, a murawę opuścił Steve Ambri. Drugą połowę zespół Valenciennes rozpoczął w zmienionym składzie, za Juliena Massona wszedł Benjamin Moukandjo.

W 64. minucie Laurent Dos Santos został zmieniony przez Noah Diliberto. W tej samej minucie trener Rodez Aveyron postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Pierre'a Ruffauta. Na boisko wszedł Aurélien Tertereau, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Rodez Aveyron doszło do zmiany. Eddy Maanane wszedł za Ayouba Ouhafsę.

Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia pokazał Rémemu Boissierowi z Rodez Aveyron. Była to 86. minuta pojedynku. W 87. minucie wynik ustalił z karnego Teddy Chevalier. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole Rodez Aveyron doszło do zmiany. Amiran Sanaia wszedł za Yohana Rochego. W szóstej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Yohan Roche, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Emmanuel Ntim
90′ 88′ Yohan Roche
Maxime Spano Rahou
86′ Rémy Boissier
Malek Chergui
David Douline
Sessi Octave Emile D'Almeida
Nassim Ouammou
Gauthier Hein
64′ Pierre Ruffaut
Julien Masson46′
 24′ 78′ Ayoub Ouhafsa
Teddy Étienne Chevalier  87′ (k.)
Ugo Bonnet
Steve Ambri46′
Lionel Mpasi-Nzau
Yored Hillel Konaté
88′ Amiran Sanaia
Yacoub Aly Abeid
Matthieu Guerbert
Frédéric Bong
Corentin Jacob
Noah Diliberto64′
64′ Aurélien Tertereau
Mahamé Siby
78′ Edwin Maanane
Kévin Cabral46′
Pape Sané
Benjamin Moukandjo46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Valenciennes żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.