Liga francuska - 22. kolejka Ligue 2: Le Havre AC - Racing Club de Lens 0-0

31 stycznia na Stade Océane odbyło się starcie 22. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Le Havre AC i RC Lens. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 10 438 widzów.

22. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-31 20:00 | Stadion: Stade Océane | Widzów: 10438 | Arbiter: C. Turpin
Le Havre AC
Racing Club de Lens
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków drużyna Le Havre AC (”Le HAC”) wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Steven Fortès z zespołu gości. Była to 29. minuta starcia.

W 57. minucie Tinotenda Kadewere został zmieniony przez Jamala Thiarégo. W tej samej minucie trener RC Lens postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Simon Banza, a murawę opuścił Florian Sotoca.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce RC Lens doszło do zmiany. Tony Mauricio wszedł za Corentina Jeana. Chwilę później trener Le Havre AC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Erica Dinę. Na boisko wszedł Himad Abdelli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie sędzia przyznał kartkę Pape'owi Gueyemu z Le Havre AC.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Le Havre AC doszło do zmiany. Romain Basque wszedł za Pape'a Gueyego.

Cheick Oumar Doucouré
68′ Eric Junior Dina Ebimbe
Guillaume Gillet
70′ 87′ Pape Alassane Gueye
Corentin Jean66′
Victor Lekhal
Florian Sotoca57′
57′ Philana Tinotenda Kadewere
Gaëtan Robail
Yahia Fofana
Thomas Vincensini
Ayman Ben Mohamed
Aleksandar Radovanović
68′ Himad Abdelli
Cheick Omar Traoré
87′ Romain Basque
Charles Boli
Alexandre Bonnet
Tony Mauricio66′
Amos Youga
Manuel Perez
57′ Jamal Thiaré
Simon Bokoté Banza57′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna RC Lens w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.