Liga francuska - 22. kolejka Ligue 2: Clermont Foot 63 - US Orléans Loiret 3-1 (0-0)

W pojedynku 22. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 31 stycznia, drużyna Clermont 63 wygrała z US Loiret 3-1 (0-0). Mecz na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand obejrzało 2 616 widzów.

22. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-31 20:00 | Stadion: Stade Gabriel Montpied | Widzów: 2616 | Arbiter: B. Lepaysant
A. Scheidler 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Clermont 63 wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 29. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clermont 63 w 49. minucie spotkania, gdy Adrian Grbic strzelił z karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek.

W 55. minucie żółtą kartkę dostał Johan Gastien z Clermont 63. Trener US Loiret postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Tidiane'a Keitę i na pole gry wprowadził napastnika Prejuce'a Nakoulmę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Aurélien Scheidler wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Po godzinie gry sędzia ukarał żółtą kartką Alioune'a Ba, zawodnika US Loiret. W 63. minucie Jonathan Iglesias zastąpił Jasona Berthomiera. W 72. minucie w zespole US Loiret doszło do zmiany. Yohan Mollo wszedł za Gaëtana Perrina.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu żółtą kartkę otrzymał Yohan Mollo z drużyny gości. Trener Clermont 63 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alassane'a N'Diayego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jim Allevinah. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Piłkarze Clermont 63 odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Jason Berthomier. Przy strzeleniu gola asystował Vital N'Simba.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cédric Cambon osłabiając tym samym zespół gości. W 82. minucie w drużynie US Loiret doszło do zmiany. Edouard Butin wszedł za Yohanna Demoncego.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jason Berthomier z Clermont 63. Asystę zanotował Adrian Grbic.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia wyrzucił z boiska Thomasa Renaulta z US Loiret. W 88. minucie w zespole Clermont 63 doszło do zmiany. Salis Samed wszedł za Johana Gastiena. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Cédric Cambon80′
29′ Florent Ogier
Arial Benabent Mendy
Akim Zedadka
Gauthier Pinaud43′
55′ 88′ Johan Gastien
Yohann Demoncy82′
63′ Jonathan Damián Iglesias Abreu
Tidiane Keita56′
Yohann Magnin
Joseph Romeric Lopy
 49′ (k.) Adrian Grbić
Issa Soumaré
David Cafimipon Gomis
Aurélien Scheidler  56′ (k.) 38′
76′ Jim Émilien Ngowet Allevinah
Gaëtan Perrin72′
Ouparine Djoco
Alexandre Letellier
Josué Albert
Gabriel Mutombo Kupa
63′  79′, 84′ Jason Berthomier
Abdoulkader Thiam
Mario González Gutiérrez
Thomas Ephestion
76′ Alassane N'Diaye
Yohan Mollo72′ 76′
88′ Salis Abdul Samed
Édouard Butin82′
Julio Kenny Donisa
Prejuce Nakoulma56′

Drużyna Clermont 63 była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.