Liga francuska - 22. kolejka Ligue 2: Ajaccio - Chateauroux 0-1 (0-1)

W starciu 22. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 31 stycznia, jedenastka Ajaccio przegrała z Chateauroux 0-1 (0-1). Mecz na Stade François Coty obejrzało 2 908 widzów.

22. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-31 20:00 | Stadion: Stade François Coty | Widzów: 2908 | Arbiter: R. Landry
AC Ajaccio
La Berrichonne de Châteauroux
0
1
C. Alhadhur 34'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół Chateauroux wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Johanowi Cavallemu z Ajaccio (”Loures”). Była to 13. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Chaker Alhadhur dla drużyny Chateauroux. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Romain Grange.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chateauroux.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Opa Sangante, piłkarz gości. Niedługo później trener Ajaccio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Hugo Cuypers, a murawę opuścił Johan Cavalli.

W tej samej minucie w drużynie Ajaccio doszło do zmiany. Mounaim El Idrissy wszedł za Gaëtana Courteta. W 72. minucie arbiter przyznał kartkę Leo Leroyowi z jedenastki gości. W 77. minucie Cyrille Bayala zastąpił Alexisa Flipsa.

Joseph Yannick M'Boné
77′ Cyrille Barros Bayala
Christopher Opéri
13′ 65′ Johan Etienne Anthony Cavalli
Alexis Gonçalves Pereira83′
65′ Gaëtan Courtet
Valentin Vanbaleghem83′
65′ Hugo Cuypers
Ilyas Chouaref80′
65′ Mounaïm El Idrissy
Cheick Fanta-Mady Diarra
77′ Alexis Laurent Patrice Roge Flips
Philippe Paulin Keny82′

Przewaga zespołu Ajaccio w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Chateauroux przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.