Liga francuska - 21. kolejka Ligue 2: Valenciennes FC - Le Mans FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 21. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 24 stycznia, zespół Valenciennes wygrał z Le Mans 1-0 (1-0). Mecz na Stade du Hainaut obejrzało 5 653 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-24 20:00 | Stadion: Stade du Hainaut | Widzów: 5653 | Arbiter: G. Angoula
Valenciennes FC
Le Mans FC
1
0
T. Chevalier 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Le Mans wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 30. minucie arbiter ukarał kartką Pierre'a Lemonniera, piłkarza Le Mans.

Jedynego gola z karnego strzelił Teddy Chevalier dla jedenastki Valenciennes. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Guessoumie Fofanie z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Valenciennes.

W 52. minucie kartkę dostał Julien Masson, piłkarz gospodarzy. Trener Le Mans postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Guessoumę Fofanę i na pole gry wprowadził napastnika George'a Gope'a-Fenepeja, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie Aboubakary Kanté zastąpił Harrissona Manzalę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Sessiemu D'Almeidzie z Valenciennes. Chwilę później trener Valenciennes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Juliena Massona. Na boisko wszedł Noah Diliberto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie Malek Chergui został zmieniony przez Kevina Cabrala, a za Gauthiera Heina wszedł na boisko Aymen Boutoutaou, co miało wzmocnić zespół Valenciennes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Rajota na Vincenta Créhina. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lorenzo Rajot79′
77′ Malek Chergui
Yann Boé-Kane
71′ Sessi Octave Emile D'Almeida
Guessouma Fofana42′ 63′
85′ Gauthier Hein
Hamza Hafidi
52′ 73′ Julien Masson
Yanis Merdji
 31′ (k.) Teddy Étienne Chevalier
Aboubakary Kanté70′
Nicolas Kocik
Yohann Thuram-Ulien
Frédéric Bong
Thomas Dasquet
85′ Aymen Boutoutaou
Corentin Guiet
73′ Noah Diliberto
George Gope-Fenepej63′
Mahamé Siby
Vincent Kevin Créhin79′
Steve Ambri
Harrisson Manzala Tusumgama70′
77′ Kévin Cabral
Stéphen Vincent

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.