Liga francuska - 21. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - En Avant Guingamp 2-0 (2-0)

24 stycznia na Stade de la Source w Orleanie odbył się pojedynek 21. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami US Loiret i Guingamp. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Loiret 2-0. Mecz obejrzało 3 695 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-24 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3695 | Arbiter: A. Petit
US Orléans Loiret
En Avant Guingamp
2
0
A. Mendy 7'
G. Bussmann 38' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Guingamp wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Loiret w siódmej minucie spotkania, gdy Arial Mendy zdobył pierwszą bramkę.

W 23. minucie arbiter przyznał kartkę Gaëtanowi Perrinowi z jedenastki gospodarzy.

W 38. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Guingamp Gaëtan Bussmann. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Kibice Guingamp nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bryana Pelégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Pierrick Valdivia. W 57. minucie Frantzdy Pierrot zastąpił Nolana Roux.

W 64. minucie Gaëtan Perrin został zmieniony przez Thomasa Ephestiona, a za Mohameda Talala wszedł na boisko Tidiane Keita, co miało wzmocnić jedenastkę US Loiret. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sylvia Rodelina na Yeniego N'Gbakoto. Trzeba było trochę poczekać, aby trener US Loiret postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Auréliena Scheidlera wszedł Abdoulkader Thiam, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie US Loiret utrzymać prowadzenie. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Christophe'owi Kerbratowi z Guingamp. Była to 90. minuta pojedynku.

Christophe Kerbrat90′
 7′ Arial Benabent Mendy
Pierrick Valdivia46′
87′ Mohamed Amine Talal
Youssouf Yacoub M'Changama
Issa Soumaré
Yannick Arthur Gomis
90′ Aurélien Scheidler
Frantzdy Pierrot57′
23′ 64′ Gaëtan Perrin
Sylvio Ronny Rodelin81′
Jérémy Vachoux
Théo Guivarch
Alex Marchadier
Lloyd Palun
90′ Abdoulkader Thiam
Jérémy Sorbon
64′ Thomas Ephestion
El-Hadji Ba
87′ Tidiane Keita
Bryan Pelé46′
Salah Bouzrara
Yeni Atito N'Gbakoto81′
Prejuce Nakoulma
Nolan Roux57′

Jedenastka Guingamp miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.