Liga francuska - 21. kolejka Ligue 2: Stade Malherbe Caen - AC Ajaccio 0-1 (0-0)

24 stycznia na Stade Michel d'Ornano odbyło się spotkanie 21. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami SM Caen i Ajaccio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ajaccio 1-0. Na stadionie zasiadło 10 880 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-24 20:00 | Stadion: Stade Michel d'Ornano | Widzów: 10880 | Arbiter: B. Varela
Stade Malherbe Caen
AC Ajaccio
0
1
M. Youssouf 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć zespół Ajaccio (”Loures”) wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SM Caen: Alexis Bece w 3. i Benjaminowi Jeannotowi w 35. minucie.

W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Benjamin Jeannot osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Malika Tchokountégo ze SM Caen, a w 65. minucie Ismaëla Chestera z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Ajaccio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Mounaima El Idrissy'ego. Na boisko wszedł Hugo Cuypers, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie za Yoela Armougoma wszedł Anthony Gonçalves. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Mattéo Tramoni, zawodnik Ajaccio. Trener SM Caen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Malika Tchokountégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nicholas Gioacchini.

W 84. minucie w drużynie SM Caen doszło do zmiany. Herman Moussaki wszedł za Alexisa Bekę.

Mimo że zespół Ajaccio nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 83 ataki oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Mohamed Youssouf. Asystę przy golu zaliczył Mathieu Coutadeur.

Benjamin Leroy
75′ Yoël Armougom
Cédric Mickael Avinel
3′ 84′ Alexis Beka Beka
Mohamed Youssouf  90′
81′ Nicholas Gioacchini
Gaëtan Courtet
35′ 35′ Benjamin Jeannot
Mounaïm El Idrissy69′
Thomas Callens
François-Joseph Sollacaro
75′ Anthony Gonçalves
Jérémy Corinus
Godson Kyeremeh
Abdoulie Jallow
Jan Repas
Kévin Lejeune
84′ Herman Moussaki
Clech Loufilou Ndella
Kélian Nsona Wa Saka
Hugo Cuypers69′
81′ 61′ Malik Tchokounté
Alexis Laurent Patrice Roge Flips

Drużyna Ajaccio była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Ajaccio w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.