Liga francuska - 21. kolejka Ligue 2: Grenoble Foot 38 - FC Chambly-Thelle 0-0

24 stycznia na Stade des Alpes odbyło się spotkanie 21. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Grenoble 38 i FC Chambly-Thelle. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 4 250 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-24 20:00 | Stadion: Stade des Alpes | Widzów: 4250 | Arbiter: A. Baert
Grenoble Foot 38
FC Chambly-Thelle
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC Chambly-Thelle wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 62. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Grenoble 38 oraz dwie drużynie przeciwnej. W 68. minucie Loïc Nestor zastąpił Arsène'a Elogo.

Chwilę później trener FC Chambly-Thelle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Florian David, a murawę opuścił John Popelard. W 75. minucie Terell Ondaan został zmieniony przez Jonathana Tinhana, co miało wzmocnić drużynę Grenoble 38. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorisa Correę na Bastiana Badu. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Grenoble 38 doszło do zmiany. Florian Raspentino wszedł za Ibrahimę Coulibalego.

Guillaume Dequaire
62′ Adrien-Mehdi Monfray
Maxence Derrien
68′ Loïc Nestor
Aniss El Hriti64′
Éric Vandenabeele
Oumar Gonzalez
67′ 75′ Terell Ondaan
Thibault Jaques
Jessy Bénet
Jonathan Beaulieu
81′ Ibréhima Coulibaly
Anthony Soubervie
68′ Arsène Elogo Guintangui
Sébastien Flochon
Florian Michel
Romain Padovani
75′ Jonathan Tinhan
Bastian Badu77′
Kristófer Ingi Kristinsson
Florian David73′
81′ Florian Raspentino
Lassana Doucouré

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Chambly-Thelle w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.