Liga francuska - 21. kolejka Ligue 2: Chateauroux - Chamois FC 1-1 (1-1)

24 stycznia na Stade Gaston Petit w Châteauroux odbył się pojedynek 21. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Chateauroux i Chamois FC. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 2 427 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-24 20:00 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 2427 | Arbiter: P. Gaillouste
La Berrichonne de Châteauroux
Chamois Niortais FC
1
1
R. Grange 45'
V. Jacob 11'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć drużyna Chateauroux wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chamois FC w 11. minucie spotkania, gdy Valentin Jacob zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Goduine Koyalipou.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Valentin Jacob z drużyny gości. Była to 12. minuta starcia. Valentin Jacob z Chamois FC na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 12. minucie.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Romain Grange.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Chamois FC wyszła w zmienionym składzie, za Antoine'a Leauteya wszedł Brahima Doukansy. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brahimę Doukansy z Chamois FC, a w 61. minucie Chakera Alhadhura z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Chateauroux postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Alexandre'a Raineau. Na boisko wszedł Leo Leroy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie za Gilles'a Sunu wszedł Philippe Keny. W 71. minucie Goduine Koyalipou został zmieniony przez Zoumanę Koné, a za Dylana Louiserre'a wszedł na boisko Yacine Bourhane, co miało wzmocnić zespół Chamois FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexisa Goncalvesa na Cheicka Diarrę.

W 88. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Opie Sangante'owi z Chateauroux. W drugiej połowie nie padły gole.

Quentin Braat
61′ Chaker Alhadhur
Julien Da Costa
Joseph Yannick M'Boné
Guy-Marcelin Kilama Kilama
Christopher Opéri
Florian Lapis
 45′ (k.) Romain Grange
Matthieu Sans
68′ Alexandre Raineau
Valentin Jacob  11′ 12′ 39′
88′ Opa Sangante
Olivier Michel Kemen
Valentin Vanbaleghem
Antoine Léautey46′
68′ Gilles Christ Sunu
Dylan Louiserre82′
83′ Alexis Gonçalves Pereira
Goduine Koyalipou71′
Ilyas Chouaref
Ibrahim Sissoko
Rémi Pillot
Enzo Pauchet
68′ Léo Leroy
Brahima Doukansy46′ 54′
83′ Cheick Fanta-Mady Diarra
Yacine Bourhane82′
68′ Philippe Paulin Keny
Brahim Konaté

Samuel Renel

Zoumana Koné71′

Darlin Zidane Yongwa Ngameni

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Chateauroux, mimo że oddała ona osiem celnych strzałów.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Chateauroux przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.