Liga francuska - 20. kolejka Ligue 2: FC Lorient - Stade Malherbe Caen 2-1 (1-1)

13 stycznia na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się mecz 20. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami FC Lorient i SM Caen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Lorient 2-1. Na stadionie stawiło się 7 110 widzów.

20. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-13 20:45 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 7110 | Arbiter: N. Rainville
J. Pi 16'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań drużyna SM Caen wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Lorient (”Morszczuki”) w szóstej minucie spotkania, gdy Pierre-Yves Hamel zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yoane Wissa.

Piłkarze SM Caen nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 16. minucie Jessy Pi wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Anthony Weber osłabiając tym samym zespół gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Laurentowi Aberglowi, zawodnikowi gospodarzy. W 58. minucie Kelian Wa zastąpił Caleba Zady'ego.

Chwilę później trener FC Lorient postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Umut Bozok, a murawę opuścił Sylvain Marveaux. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie SM Caen doszło do zmiany. Benjamin Jeannot wszedł za Nicholasa Gioacchiniego.

Dopiero w drugiej połowie Yoane Wissa wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Lorient, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli.

W 72. minucie żółtą kartkę dostał Hugo Vandermersch z zespołu gości. Na murawie, jak to często zdarzało się SM Caen w tym sezonie, pojawił się Yoel Armougom, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Jessy'ego Pi. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W doliczonym czasie gry żółtą kartką został ukarany Yoane Wissa, piłkarz FC Lorient.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Anthony Weber42′
49′ Laurent Abergel
Steeve Yago
85′ Jimmy Cabot
Jessy Deminguet
76′ Fabien Lemoine
Prince Oniangué
59′ Sylvain Marveaux
Jessy Pi  16′ (k.) 75′
 6′ Pierre-Yves Hamel
Nicholas Gioacchini61′
 69′ 90′ Yoane Wissa
Alexis Beka Beka
76′ Enzo Le Fée
Jan Repas
59′ Umut Dilan Bozok
Benjamin Jeannot61′
Yann Kitala
Malik Tchokounté
85′ Armand Laurienté
Caleb Zady Sery58′

Drużyna FC Lorient zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.