Liga francuska - 20. kolejka Ligue 2: En Avant Guingamp - Racing Club de Lens 1-1 (0-0)

18 stycznia na Stade du Roudourou odbyło się spotkanie 20. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Guingamp i RC Lens. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 10 641 widzów.

20. kolejka Francja - Ligue 2
2020-01-18 18:30 | Stadion: Stade du Roudourou | Widzów: 10641 | Arbiter: J. Miguelgorry
En Avant Guingamp
Racing Club de Lens
1
1
Y. M'Changama 90'
G. Robail 46'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Guingamp wygrała 13 razy i zanotowała osiem porażek oraz dwa remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 24. minucie kartkę dostał Cheick Doucoure, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Lens w 46. minucie spotkania, gdy Gaëtan Robail strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Pierrick Valdivia z drużyny gospodarzy. W 52. minucie Aleksandar Radovanović został zmieniony przez Jonathana Gradita. Trener Guingamp postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Pierricka Valdivię i na pole gry wprowadził napastnika Arthura Gomisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 66. minucie Tony Mauricio został zmieniony przez Corentina Jeana, co miało wzmocnić jedenastkę RC Lens. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bryana Pelégo na Yeniego N'Gbakoto w 76. minucie oraz Frantzdy'ego Pierrota na Nolana Roux w tej samej minucie. W 77. minucie kartką został ukarany Gaëtan Robail, zawodnik RC Lens. Po chwili trener RC Lens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Manuel Perez, a murawę opuścił Florian Sotoca.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Guingamp: Sikou Niakate'owi w 86. i Gaëtanowi Bussmannowi w 88. minucie.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Youssouf M'Changama. Asystę przy bramce zaliczył Sikou Niakate.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jean-Louis Leca
88′ Gaëtan Bussmann
Zakaria Diallo
Christophe Kerbrat
Massadio Haïdara
Jérémy Mellot
Clément Jerome Michelin
86′ Sikou Niakaté
Aleksandar Radovanović52′
76′ Bryan Pelé
Tony Mauricio66′
Lebogang Lelani Phiri
Yannick Cahuzac
47′ 61′ Pierrick Valdivia
Cheick Oumar Doucouré24′
 90′ Youssouf Yacoub M'Changama
Guillaume Gillet
78′ Frantzdy Pierrot
Walid Mesloub
61′ Yannick Arthur Gomis
Manuel Perez84′
76′ Yeni Atito N'Gbakoto
Corentin Jean66′
78′ Nolan Roux
Abdoulaye Jules Keita

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom RC Lens pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.