Liga francuska - 2. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - FC Chambly-Thelle 0-1 (0-1)

2 sierpnia na Stade de la Source w Orleanie odbyło się starcie 2. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami US Loiret i FC Chambly-Thelle. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Chambly-Thelle 1-0. Pojedynek obejrzało 3 694 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-02 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3694 | Arbiter: A. Petit
US Orléans Loiret
FC Chambly-Thelle
0
1
F. David 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC Chambly-Thelle wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Stéphane Lambese zastąpił Arnauda Nkodiego.

W 32. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cédric Cambon osłabiając tym samym zespół US Loiret.

Trzeba było trochę poczekać, aby Florian David wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Chambly-Thelle, strzelając gola w 34. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Chambly-Thelle.

W 46. minucie Mehdy Guezoui został zmieniony przez Anthony'ego Souberviego, co miało wzmocnić zespół FC Chambly-Thelle. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Le Talleca na Jorisa Correę w 66. minucie. Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Guillaume Dequaire z FC Chambly-Thelle. Była to 58. minuta pojedynku.

Chwilę później trener FC Chambly-Thelle postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Benjamina Santellego wszedł Aniss El Hriti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC Chambly-Thelle utrzymać prowadzenie. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Chambly-Thelle doszło do zmiany. Romain Padovani wszedł za Malcoma Edjoumę. Trener US Loiret postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Vincenta Thilla i na pole gry wprowadził napastnika Auréliena Scheidlera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Guillaume Dequaire osłabiając zespół FC Chambly-Thelle. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 58. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Simon Pontdemé
32′ Cédric Cambon
Guillaume Dequaire58′ 84′
15′ Stéphane Lambese
Maxence Derrien
Gabriel Mutombo Kupa
Oumar Gonzalez
Gauthier Pinaud
Thibault Jaques
75′ Vincent Thill
Mehdy Guezoui46′
66′ Anthony Le Tallec
Florian David  34′
Gaëtan Perrin
Lassana Doucouré
Thomas Renault
Xavier Pinoteau
15′ Arnaud Nkodi Luzayadio
Anthony Soubervie46′
66′ Joris Correa
Romain Padovani69′
75′ Aurélien Scheidler
John Popelard

Przewaga zespołu US Loiret w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.