Liga francuska - 2. kolejka Ligue 2: Racing Club de Lens - En Avant Guingamp 2-0 (0-0)

W starciu 2. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół RC Lens wygrał z Guingamp 2-0 (0-0). Mecz na Stade Bollaert-Delelis obejrzało 28 671 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 2
2019-08-03 16:30 | Stadion: Stade Bollaert-Delelis | Widzów: 28671 | Arbiter: N. Rainville
Racing Club de Lens
En Avant Guingamp
2
0
M. Chouiar 83'
G. Robail 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Guingamp wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz dwa remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Guingamp: Morganowi Poaty'emu w 30. i Lebogangowi Phiriemu w 45. minucie.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Clément Michelin, piłkarz gospodarzy. W 54. minucie w zespole Guingamp doszło do zmiany. Felix Eboa wszedł za Leboganga Phiriego.

W 64. minucie Sylvio Rodelin zastąpił Mehdiego Merghema. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Manuel Perez z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener RC Lens postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Tony'ego Mauricio. Na boisko wszedł Walid Mesloub, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 71. minucie w drużynie RC Lens doszło do zmiany. Mounir Chouiar wszedł za Simona Banzę. Trener Guingamp postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Bryana Pelégo i na pole gry wprowadził napastnika Yeniego N'Gbakoto, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez zespół RC Lens w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem starcia bramkę zdobył Mounir Chouiar. W zdobyciu bramki pomógł Gaëtan Robail.

W 87. minucie w jedenastce RC Lens doszło do zmiany. Yannick Cahuzac wszedł za Guillaume'a Gilleta. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Christophe Kerbrat z Guingamp.

Drużyna Guingamp ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik ustalił Gaëtan Robail. Bramka padła po podaniu Mounira Chouiara.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jérémy Mellot
49′ Clément Jerome Michelin
Morgan Poaty30′
Seif Touka
Jérémy Sorbon
87′ Guillaume Gillet
Ludovic Blas
67′ Tony Mauricio
Lucas Deaux
66′ Manuel Perez
Bryan Pelé77′
Florian Sotoca
Lebogang Lelani Phiri45′ 54′
71′ Simon Bokoté Banza
Nolan Roux
 89′ Gaëtan Robail
Cheick Omar Traoré
87′ Yannick Cahuzac
Mehdi Boudjemaa
67′ Walid Mesloub
Mehdi Merghem64′
71′  83′ Mounir Chouiar
Nathael Julan
Yannick Arthur Gomis
Yeni Atito N'Gbakoto77′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.