Liga francuska - 2. kolejka Ligue 2: Paris FC - Valenciennes FC 1-0 (0-0)

W starciu 2. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 29 sierpnia, zespół Paris FC zwyciężył z Valenciennes 1-0 (0-0). Mecz na Stade Sébastien-Charléty obejrzało 2 289 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 2
2020-08-29 19:00 | Stadion: Stade Sébastien-Charléty | Widzów: 2289 | Arbiter: G. Paradis
Paris FC
Valenciennes FC
1
0
G. Laura 47'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Paris FC wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Paris FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Valenciennes była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Joffreyowi Cuffautowi z Valenciennes. Była to 35. minuta pojedynku.

Na drugą połowę jedenastka Valenciennes wyszła w zmienionym składzie, za Laurenta Dos Santos wszedł Noah Diliberto.

Wysiłki podejmowane przez zespół Paris FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik ustalił Gaëtan Laura. Asystę zanotował Youssoupha N'Diaye.

W 55. minucie za Baptiste'a Guillaume'a wszedł Mathis Picouleau. W następstwie utraty bramki trener Valenciennes postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Juliena Massona i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Gula. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 61. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Laurent Dos Santos46′
60′ Youssoupha N'Diaye
Emmanuel Ntim
85′ Beninwende Yann Jonathan Pitroipa
Maxime Spano Rahou
84′ Julien Yves Rémi López Baila
Sessi Octave Emile D'Almeida
61′ Saïd Arab
Julien Masson55′
61′ Moustapha Name
Teddy Étienne Chevalier
65′ Lalaïna Henintsoa Nomenjanahary
Baptiste Guillaume55′
 47′ Gaëtan Laura
Kévin Cabral85′
Anthony Maisonnial
Yored Hillel Konaté
Thibault Campanini
Aymen Boutoutaou
65′ Ousmane Camara
Noah Diliberto46′
84′ 88′ Mario-Jason Kikonda
Arsène Elogo Guintangui
60′ 74′ Cyril Paul Mandouki
Mathis Christophe Picouleau55′
61′ Florian Martin
Moussa Guel55′
85′ Richard Steven Sila
Metehan Güçlü85′

Jedenastka Paris FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Valenciennes przyznał dwie.

Zespół Paris FC w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.