Liga francuska - 2. kolejka Ligue 2: Le Havre AC - Chamois Niortais FC 1-1 (0-1)

2 sierpnia na Stade Océane odbyło się spotkanie 2. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Le Havre AC i Chamois FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 6 256 widzów.

V. Jacob 23'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Chamois FC wygrał sześć razy i zanotował tyle samo porażek oraz 16 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Chamois FC otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Jacob. Asystę zaliczył Dylan Louiserre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chamois FC.

W 56. minucie kartkę dostał Matthieu Sans, piłkarz gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Le Havre AC (”Le HAC”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Tinotenda Kadewere wyrównał wynik meczu. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

W następstwie utraty gola trener Chamois FC postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Louisa Amekę i na pole gry wprowadził napastnika Goduine'a Koyalipou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Le Havre AC doszło do zmiany. Ebenezer Assifuah-Inkoom wszedł za Erica Dinę. W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Florianowi Lapisowi z Chamois FC.

W 78. minucie za Jamala Thiarégo wszedł Alan Dzabana. W 82. minucie Alexandre Bonnet został zmieniony przez Hervé Bazile'a, co miało wzmocnić zespół Le Havre AC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brahima Konatégo na Pedro Henriquego. W doliczonej trzeciej minucie starcia kartką został ukarany Samba Camara, piłkarz ”Le HAC”.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Julien Da Costa
90′ Samba Camara
Florian Lapis72′
Woyo Coulibaly
Issouf Paro
Fernand Mayembo
Matthieu Sans56′
82′ Alexandre Bonnet
Valentin Jacob  23′
69′ Eric Junior Dina Ebimbe
Antoine Léautey
Jean-Pascal Fontaine
Louis Ameka Autchanga62′
Pape Alassane Gueye
Olivier Michel Kemen
 59′ Philana Tinotenda Kadewere
Brahim Konaté86′
78′ Jamal Thiaré
Quentin Bena
69′ Ebenezer Kofi Assifuah-Inkoom
Yacine Bourhane
82′ Hervé Bazile
Pedro Henrique Bueno86′
78′ Alan Dzabana
Goduine Koyalipou62′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Le Havre AC, a piłkarzom gości wręczył dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Chamois FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.