Liga francuska - 2. kolejka Ligue 2: Le Havre AC - Amiens SC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 29 sierpnia, zespół Le Havre AC wygrał z Amiens SC 1-0 (1-0). Mecz na Stade Océane obejrzało 4 126 widzów.

N. Monzango 44' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Amiens SC wygrał aż 11 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko siedem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mickaëla Alphonse'a z Amiens SC, a w 35. minucie Nolana Mbembę z drużyny przeciwnej.

W 44. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Amiens SC Nathan Monzango. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Le Havre AC (”Le HAC”).

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartką został ukarany Nicholas Opoku, zawodnik Amiens SC. W 53. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nolan Mbemba, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 35. minucie.

W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Mamadou Fofanie z Le Havre AC. W tej samej minucie za Himada Abdellego wszedł Mamadou Fofana. W 67. minucie w zespole Amiens SC doszło do zmiany. Jayson Papeau wszedł za Cheicka Timitégo.

Chwilę później trener Le Havre AC postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Hervé Bazile'a. Na boisko wszedł Quentin Cornette, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Amiens SC doszło do zmiany. Amadou Ciss wszedł za Irona Gomisa. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Samana Ghoddosa, piłkarza gości.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mickaël Alphonse z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 29. minucie. Trener Amiens SC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Chadraca Akolę i na pole gry wprowadził napastnika Jacka Kalichiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie w zespole Le Havre AC doszło do zmiany. Souleymane Toure wszedł za Cengiza Meraşa.

Nathan Monzango 44′ (samob.)
89′ Cengiz Umut Meraş
Nicholas Opoku46′
56′ Himad Abdelli
Cheick Aymar Timité67′
Romain Basque
Chadrac Akolo82′
Victor Lekhal
Alexis Blin
35′ 53′ Nolan Mbemba
Iron Gomis75′
68′ Hervé Bazile
Saman Ghoddos80′
Jamal Thiaré
Juan Ferney Otero Tovar
Yahia Fofana
Grégoire Coudert
89′ Souleymane Isaak Toure
Valentin Gendrey
Alexandre Bonnet
Sanasi Sy
56′ 56′ Mamadou Fofana
Amadou Ciss75′
Nabil Alioui
Jayson Papeau67′
Godwin Kokky Bentil
Gaoussou Boubacar Traoré
68′ Quentin Cornette
Jack Daniel Kalichi Lahne82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Le Havre AC, a zawodnikom gości pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.