Liga francuska - 2. kolejka Ligue 2: Chateauroux - Jeunesse Auxerroise 1-2 (0-0)

29 sierpnia na Stade Gaston Petit w Châteauroux odbyło się starcie 2. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Chateauroux i Jeunesse Auxerroise. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Jeunesse Auxerroise 2-1. Na stadionie zasiadło 2 634 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 2
2020-08-29 19:00 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 2634 | Arbiter: P. Gaillouste
Y. Begraoui 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Jeunesse Auxerroise wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po nieciekawym początku meczu piłkarze Jeunesse Auxerroise nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 59. minucie bramkę zdobył Mathias Autret. Asystę przy bramce zaliczył Hamza Sakhi.

W 64. minucie Gauthier Hein został zastąpiony przez Aly'ego Ndoma. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Kenji-Van Boto z drużyny gości.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 66. minucie Rémi Mulumba wyrównał wynik meczu.

W 72. minucie w zespole Jeunesse Auxerroise doszło do zmiany. Axel Ngando wszedł za Kévina Fortunégo. W tej samej minucie trener Chateauroux postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Amira Nouriego. Na boisko wszedł Léo Leroy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Philippe Keny został zmieniony przez Alexis Gonçalves, co miało wzmocnić drużynę Chateauroux. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mickaëla Le Bihana na Yanisa Begraouiego.

Zawodnicy Jeunesse Auxerroise odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Yanis Begraoui. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Hamza Sakhi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Alexandre Serge Coeff
 66′ Rémi Mulumba
Gauthier Hein64′
72′ Amir Nouri
Mathias Autret  59′
Opa Sangante
Hamza Sakhi
Ilyas Chouaref
Birama Touré
72′ Philippe Paulin Keny
François Bellugou
72′ Léo Leroy
Ousoumane Camara
Alexandre Raineau
Aly Ndom64′
Abdoulrazak Boukari Fafadji
Axel Thomas Ngando Elessa72′
72′ Alexis Gonçalves Pereira
Yanis Begraoui80′  90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Chateauroux żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Chateauroux w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.