Liga francuska - 19. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - FC Sochaux 1-0 (0-0)

20 grudnia na Stade de la Source w Orleanie odbyło się starcie 19. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami US Loiret i Sochaux. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem US Loiret 1-0. Mecz obejrzało 3 274 widzów.

19. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-20 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3274 | Arbiter: A. Baert
US Orléans Loiret
FC Sochaux
1
0
J. Lopy 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół US Loiret wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna US Loiret wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Marchadiera wszedł Stéphane Lambese. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Josephowi Lopy'emu, piłkarzowi gospodarzy.

Trener Sochaux postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Christophera Rocchię i na pole gry wprowadził napastnika Jérémy'ego Livolanta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedynego gola meczu strzelił Joseph Lopy dla jedenastki US Loiret. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Gaëtan Perrin.

W 67. minucie Melvin Sitti został zmieniony przez Sofiane'a Diopa. W 69. minucie w zespole US Loiret doszło do zmiany. Tidiane Keita wszedł za Thomasa Ephestiona. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Sochaux doszło do zmiany. Bryan Lasme wszedł za Fabiena Ouregę.

Chwilę później trener US Loiret postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Abdoulkadera Thiama. Na boisko wszedł Gabriel Mutombo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sochaux: Sofiane'owi Diopowi w 88. i Jasonowi Pendantowi w 90. minucie.

Salem M'Bakata
46′ Alex Marchadier
Jason Pendant90′
79′ Abdoulkader Thiam
Christopher Rocchia60′
69′ Thomas Ephestion
Adolphe Teikeu Kamgang
Maxime D'Arpino
Gaëtan Weissbeck
Yohann Demoncy
Younès Kaabouni
 62′ 47′ Joseph Romeric Lopy
Aubin Pierre Joseph Long
46′ Stéphane Lambese
Sofiane Daham
79′ Gabriel Mutombo Kupa
Rassoul N'Diaye
69′ Tidiane Keita