Liga francuska - 19. kolejka Ligue 2: Stade Malherbe Caen - Clermont Foot 63 0-0

W starciu 19. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 20 grudnia, zespół SM Caen zremisował z Clermont 63 0-0. Mecz na Stade Michel d'Ornano obejrzało 9 529 widzów.

19. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-20 20:00 | Stadion: Stade Michel d'Ornano | Widzów: 9529 | Arbiter: P. Gaillouste
Stade Malherbe Caen
Clermont Foot 63
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół SM Caen wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Benjamin Jeannot ze SM Caen. Była to 23. minuta meczu.

W 38. minucie Josué Albert został zmieniony przez Tilla Cissokho. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie czerwoną kartkę obejrzał Till Cissokho, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Chwilę później trener SM Caen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Malik Tchokounté, a murawę opuścił Benjamin Jeannot.

W 57. minucie Kelian Wa został zmieniony przez Caleba Zady'ego, a za Yoela Armougoma wszedł na boisko Hugo Vandermersch, co miało wzmocnić drużynę SM Caen. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Julia Donisę na Jasona Berthomiera w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Florenta Ogiera z Clermont 63, a w 59. minucie Steeve'a Yago z drużyny przeciwnej.

Maxime Dupé
76′ Yoël Armougom
Johan Gastien
59′ Steeve Yago
Mario González Gutiérrez
Prince Oniangué
Jonathan Damián Iglesias Abreu
Nicholas Gioacchini
Yohann Magnin
23′ 55′ Benjamin Jeannot
Julio Kenny Donisa90′
57′ Kélian Nsona Wa Saka
David Cafimipon Gomis
Erwin Zelazny
Mehdi Jeannin
El Hadji Pape Djibril Diaw
Till Cissokho38′ 53′
76′ Hugo Vandermersch
Lassana Diako
Godson Kyeremeh
Brandon Baiye
Herman Moussaki
Jason Berthomier90′
55′ Malik Tchokounté
Lorenzo Rajot
57′ Caleb Zady Sery
Bryan Silva Teixeira

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Clermont 63 wymieniła dwóch graczy.