Liga francuska - 19. kolejka Ligue 2: Le Havre AC - FC Chambly-Thelle 1-1 (1-1)

W starciu 19. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 20 grudnia, jedenastka Le Havre AC zremisowała z FC Chambly-Thelle 1-1 (1-1). Mecz na Stade Océane obejrzało 7 156 widzów.

R. Padovani 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Le Havre AC (”Le HAC”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tinotenda Kadewere wywołał eksplozję radości wśród kibiców Le Havre AC, strzelając gola w szóstej minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Między 24. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Romain Padovani.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Le Havre AC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alan Dzabana, a murawę opuścił Ayman Ben Mohamed. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Alanowi Dzabanie z zespołu gospodarzy.

Trener FC Chambly-Thelle postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Shaquila Delos i na pole gry wprowadził napastnika Lassanę Doucourégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie Eric Dina został zastąpiony przez Himada Abdellego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Chambly-Thelle: Judicaelowi Crillonowi w 87. minucie i Johnowi Popelardowi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Simon Pontdemé
46′ Ayman Ben Mohamed
Oumar Gonzalez
82′ Eric Junior Dina Ebimbe
Thibault Jaques
31′ Alexandre Bonnet
Jonathan Beaulieu89′
32′ Jean-Pascal Fontaine
Romain Padovani  45′
Pape Alassane Gueye
Yannick Mamilonne
 6′ Philana Tinotenda Kadewere
Romain Fleurier
82′ Himad Abdelli
Diaranké Fofana
Romain Basque
Sébastien Flochon89′
Amos Youga
John Popelard84′ 90′
46′ 67′ Alan Dzabana
Lassana Doucouré72′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół Le Havre AC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.