Liga francuska - 19. kolejka Ligue 2: Jeunesse Auxerroise - Nancy 0-0

W pojedynku 19. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 20 grudnia, drużyna Jeunesse Auxerroise zremisowała z Nancy 0-0. Mecz na Stade de l'Abbé Deschamps w Auxerre obejrzało 4 282 widzów.

19. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-20 20:00 | Stadion: Stade de l'Abbé Deschamps | Widzów: 4282 | Arbiter: B. Varela
Association Jeunesse Auxerroise
AS Nancy-Lorraine
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Jeunesse Auxerroise wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Quentina Bernarda z Jeunesse Auxerroise, a w ósmej minucie Kennego Santosa z drużyny przeciwnej.

W 16. minucie za Hervé Lybohy'ego wszedł Ryan Bidounga. Po kwadransie gry czerwoną kartkę obejrzał Kenny Santos, tym samym drużyna gości (”ASNL”) musiała większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jordana Adéotiego, piłkarza Jeunesse Auxerroise.

Chwilę później trener Jeunesse Auxerroise postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu na plac gry wszedł Rémy Dugimont, a murawę opuścił Jordan Adéoti. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie Quentin Bernard został zmieniony przez Kenjego Boto, a za Hamzę Sakhiego wszedł na boisko Yanis Merdji, co miało wzmocnić zespół Jeunesse Auxerroise. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ande'a Donę na Gregoire'a Lefebvre'a. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yanisa Merdjego z Jeunesse Auxerroise, a w 82. minucie Mame'a Cissokhę z drużyny przeciwnej.

Kibice ”ASNL” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Doriana Bertranda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Mame Cissokho.

Saliou Ciss
1′ 51′ Quentin Bernard
Souleymane Karamoko
Alexandre Serge Coeff
Hervé Lybohy16′
Jean Marcelin
Vincent Muratori
44′ 45′ Jordan Souleymane Adéoti
Ernest Seka Boka
François Bellugou
Amine Bassi
71′ Hamza Sakhi
Hugo Constant
51′ Kenji-Van Boto
Ryan Bidounga16′
Samuel Souprayen
Samir Bouzar Essaidi
Mickaël Barreto
Grégoire Lefebvre72′
45′ Rémy Dugimont
Aurélien Nguiamba
Xiaoxuan Ji
Yanis Djamil Barka
71′ 76′ Yanis Merdji
Dorian Bertrand85′

Drużyna Jeunesse Auxerroise miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Wyjątkowa nieporadność napastników Nancy była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.