Liga francuska - 19. kolejka Ligue 2: Grenoble 38 - Rodez Aveyron 2-1 (1-0)

20 grudnia na Stade des Alpes odbyło się spotkanie 19. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Grenoble 38 i Rodez Aveyron. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Grenoble 38 2-1. Mecz obejrzało 5 579 widzów.

19. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-20 20:00 | Stadion: Stade des Alpes | Widzów: 5579 | Arbiter: R. Lissorgue
U. Bonnet 50'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grenoble 38 w 10. minucie spotkania, gdy Eric Vandenabeele zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Jessy Benet.

Między 12. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Grenoble 38.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rodez Aveyron w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie gola wyrównującego strzelił Ugo Bonnet. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Ayouba Ouhafsy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grenoble 38 w 57. minucie spotkania, gdy Jessy Benet zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 69. minucie Loïc Poujol zastąpił Eddego Maananego.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorisa Chougraniego, zawodnika gości. Chwilę później trener Grenoble 38 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Arsène Elogo, a murawę opuścił Willy Semedo. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Douline'a z Rodez Aveyron, a w 80. minucie Ibrahimę Coulibaly z drużyny przeciwnej.

Trener Rodez Aveyron wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pape'a Sanégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Joris Chougrani. W samej końcówce starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Ugowi Bonnetowi z drużyny gości. W doliczonej piątej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Valentin Henry osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 12. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Joris Chougrani74′ 84′
26′ Adrien-Mehdi Monfray
Valentin Henry12′ 90′
 10′ Éric Vandenabeele
Loïc Poujol69′
 57′ (k.) 39′ 85′ Jessy Bénet
Yohan Roche
80′ 90′ Ibréhima Coulibaly
Ugo Bonnet  50′ 89′
75′ Willy Johnson Semedo Afonso
Ayoub Ouhafsa
Papa Demba Oumar Camara
Lionel Mpasi-Nzau
90′ Loïc Nestor
Amiran Sanaia
85′ Anthony Belmonte
Corentin Jacob
75′ Arsène Elogo Guintangui