Liga francuska - 18. kolejka Ligue 2: Guingamp - ES Troyes 0-1 (0-0)

16 grudnia na Stade du Roudourou odbyło się starcie 18. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Guingamp i ES Troyes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ES Troyes 1-0. Mecz obejrzało 8 950 widzów.

18. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-16 20:45 | Stadion: Stade du Roudourou | Widzów: 8950 | Arbiter: N. Rainville
En Avant Guingamp
ES Troyes Aube Champagne
0
1
B. Kouyaté 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Guingamp wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 21. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ES Troyes i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ES Troyes w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie wynik ustalił Boubakar Kouyate. Sytuację bramkową stworzył Florian Tardieu.

W 64. minucie za Pierricka Valdivię wszedł Arthur Gomis. W 65. minucie Maxime Barthelmé został zmieniony przez Warrena Tchimbembégo, co miało wzmocnić zespół ES Troyes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yeniego N'Gbakoto na Bryana Pelégo. W 75. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Jimmy'emu Giraudonowi z ES Troyes.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Felix Eboa osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Kibice ES Troyes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lennego Pintora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Pape Ba. W 78. minucie Lebogang Phiri został zmieniony przez Christophe'a Kerbrata, co miało wzmocnić zespół Guingamp. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Bedię na Stéphane'a Darbiona.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Sylviowi Rodelinowi, zawodnikowi Guingamp.

Oualid El Hajjam
75′ Félix Eboa Eboa
Jimmy Giraudon75′
Jérémy Mellot
Boubakar Kouyaté  59′
Sikou Niakaté
Yoann Salmier
27′ 78′ Lebogang Lelani Phiri
Pape N'Diaye Souare
64′ Pierrick Valdivia
Maxime Barthelmé65′
Youssouf Yacoub M'Changama
Rayan Ny Aina Arnaldo Raveloson
Frantzdy Pierrot
Florian Tardieu41′
70′ Yeni Atito N'Gbakoto
Chris Vianney Bedia21′ 86′
81′ Sylvio Ronny Rodelin
Pape Meïssa Ba77′
Dominique Youfeigane
Sébastien Rénot
78′ Christophe Kerbrat
Terence Baya
Lloyd Palun
Dylan Chambost
El-Hadji Ba
Stéphane Darbion86′
70′ Bryan Pelé
Warren Tchimbembé65′
64′ Yannick Arthur Gomis
Lenny Jean-Pierre Pintor77′
Nolan Roux
Ihsan Sacko

Drużyna Guingamp miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.