Liga francuska - 17. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - FC Lorient 0-4 (0-2)

3 grudnia na Stade de la Source w Orleanie odbył się mecz 17. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami US Loiret i FC Lorient. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Lorient 4-0. Na stadionie stawiło się 3 462 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-03 21:05 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3462 | Arbiter: R. Lissorgue
A. Laurienté 69'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Jimmy Cabot. Sytuację bramkową stworzył Vincent Le Goff.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Cédric Cambon z US Loiret. Była to 28. minuta pojedynku.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC Lorient (”Morszczuki”), strzelając kolejnego gola. W 37. minucie celnym strzałem popisał się Pierre-Yves Hamel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Laurent Abergel.

W 65. minucie Yoane Wissa został zmieniony przez Armanda Lauriente'a.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pierre-Yves Hamel z FC Lorient. Przy strzeleniu gola asystował Jimmy Cabot.

Prawie natychmiast Armand Lauriente wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Lorient, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Pierre'a-Yvesa Hamela.

Chwilę później trener US Loiret postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Gaëtana Perrina. Na boisko wszedł Issa Soumaré, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Tidiane Keita został zmieniony przez Vincenta Thilla, co miało wzmocnić drużynę US Loiret. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Enza Le Féego na Yanna Kitalę. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Morszczukom” w tym sezonie, pojawił się Quentin Lecoeuche, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Jimmy'ego Cabota. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole US Loiret doszło do zmiany. Liamine Mokdad wszedł za Thomasa Ephestiona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Paul Nardi
28′ Cédric Cambon
Jimmy Cabot  2′ 75′
76′ Thomas Ephestion
Enzo Le Fée74′
70′ Tidiane Keita
Fabien Lemoine
Aurélien Scheidler
Pierre-Yves Hamel  37′, 67′
70′ Gaëtan Perrin
Yoane Wissa65′
Jérémy Vachoux
Maxime Pattier
Arnaud Nkodi Luzayadio
Quentin Lecoeuche75′
76′ Liamine Mokdad
Sylvain Marveaux
Mohamed Amine Talal
Franklin Wadja
70′ Vincent Thill
Umut Dilan Bozok
Joris Correa
Yann Kitala74′
70′ Issa Soumaré
Armand Laurienté65′  69′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom US Loiret przyznał jedną żółtą.