Liga francuska - 17. kolejka Ligue 2: Racing Club de Lens - FC Chambly-Thelle 3-0 (1-0)

3 grudnia na Stade Bollaert-Delelis odbył się mecz 17. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami RC Lens i FC Chambly-Thelle. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RC Lens 3-0. Na stadionie stawiło się 29 551 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-03 21:05 | Stadion: Stade Bollaert-Delelis | Widzów: 29551 | Arbiter: P. Gaillouste
Racing Club de Lens
FC Chambly-Thelle
3
0
S. Banza 41',57'
G. Robail 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Anthony'ego Souberviego z FC Chambly-Thelle, a w 21. minucie Simona Banzę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Lens w 41. minucie spotkania, gdy Simon Banza strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cheick Doucoure.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RC Lens.

Drugą połowę zespół FC Chambly-Thelle rozpoczął w zmienionym składzie, za Romaina Padovaniego wszedł Florian David. W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Mehdemu Guezouiemu, zawodnikowi FC Chambly-Thelle.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna RC Lens, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie Simon Banza po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Bramka padła po podaniu Clémenta Michelina.

W 62. minucie Diaranké Fofana został zmieniony przez Judicaela Crillona. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Walid Mesloub, Abdoulaye Keita, a na ich miejsce weszli Guillaume Gillet, Tony Mauricio.

Niedługo później Gaëtan Robail wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Lens, strzelając kolejnego gola w 69. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Simon Banza.

W 77. minucie Sébastien Flochon został zmieniony przez Shaquila Delos, co miało wzmocnić zespół FC Chambly-Thelle. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Banzę na Benjamina Moukandjo. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Thibault Jaques
67′ Tony Mauricio
Anthony Soubervie9′
Cheick Oumar Doucouré
Joachim Eickmayer
67′ Guillaume Gillet
Sébastien Flochon77′
Manuel Perez
Romain Padovani46′
 69′ Gaëtan Robail
John Popelard
 41′, 57′ 21′ 78′ Simon Bokoté Banza
Shaquil Delos77′
67′ Walid Mesloub
Romain Fleurier
67′ Abdoulaye Jules Keita
Oumar Gonzalez
78′ Benjamin Moukandjo
Jonathan Beaulieu
Florian Sotoca
Florian David46′

Jedenastka RC Lens była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.