Liga francuska - 17. kolejka Ligue 2: ES Troyes - Rodez Aveyron 1-0 (1-0)

W pojedynku 17. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 3 grudnia, jedenastka ES Troyes zwyciężyła z Rodez Aveyron 1-0 (1-0). Mecz na Stade de l'Aube obejrzało 5 418 widzów.

P. Ba 26'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie Alexis Peyrelade zastąpił Jorisa Chougraniego.

Jedyną bramkę meczu dla ES Troyes zdobył Pape Ba w 26. minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rayan Raveloson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ES Troyes.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Loïca Poujola z Rodez Aveyron, a w 61. minucie Pape'a Souare'a z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener ES Troyes postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Maxime'a Barthelmégo wszedł Oualid El Hajjam, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Chwilę później trener Rodez Aveyron postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Borisa Mathisa. Na boisko wszedł Ayoub Ouhafsa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Warren Tchimbembé został zmieniony przez Stéphane'a Darbiona, a za Pape'a Ba wszedł na boisko Lenny Pintor, co miało wzmocnić jedenastkę ES Troyes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nassima Ouammou na Auréliena Tertereau. Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Yohan Roche z drużyny gości.

Alexis Peyrelade21′
61′ Pape N'Diaye Souare
Loïc Poujol57′
61′ Maxime Barthelmé
Yohan Roche83′
Rayan Ny Aina Arnaldo Raveloson
Corentin Jacob
Florian Tardieu
Erwan Maury
70′ Warren Tchimbembé
Nassim Ouammou75′
Chris Vianney Bedia
Pape Sané
 26′ 84′ Pape Meïssa Ba
Boris Mathis66′
Sébastien Rénot
Lionel Mpasi-Nzau
Terence Baya
Joris Chougrani21′
61′ Oualid El Hajjam
Grégory Coelho
Dylan Chambost
David Douline
70′ Stéphane Darbion
Aurélien Tertereau75′
84′ Lenny Jean-Pierre Pintor
Dorian Caddy
Ihsan Sacko
Ayoub Ouhafsa66′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom ES Troyes, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.