Liga francuska - 17. kolejka Ligue 2: Chateauroux - Sochaux 1-1 (0-1)

W spotkaniu 17. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 3 grudnia, jedenastka Chateauroux zremisowała z Sochaux 1-1 (0-1). Mecz na Stade Gaston Petit w Châteauroux obejrzało 2 151 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 2
2019-12-03 21:05 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 2151 | Arbiter: S. Frappart
La Berrichonne de Châteauroux
FC Sochaux
1
1
L. Leroy 90'
Y. Kaabouni 41'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Sochaux wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Christopher Operi z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sochaux w 41. minucie spotkania, gdy Younès Kaabouni zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Sofiane Daham.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sochaux.

W 67. minucie za Cheicka Diarrę wszedł Alexis Goncalves. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w zespole Sochaux za Fabiena Ouregi wszedł Gaëtan Weissbeck, a w drużynie Chateauroux Philippe Keny zmienił Leo Leroya.

W 77. minucie kartką został ukarany Melvin Sitti, zawodnik Sochaux. Trener Chateauroux postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Rémiego Mulumbę i na pole gry wprowadził napastnika Andrewa Junga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Andrewowi Jungowi z Chateauroux.

Mimo że drużyna Chateauroux nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 96 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Leo Leroy. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Romain Grange.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jason Pendant
39′ Christopher Opéri
Christopher Rocchia
Romain Grange
Adolphe Teikeu Kamgang
80′ Rémi Mulumba
Abdoulaye Sané87′
67′ Cheick Fanta-Mady Diarra
Jérémy Livolant81′
70′ Philippe Paulin Keny
Rassoul N'Diaye
70′  90′ Léo Leroy
Gaëtan Weissbeck70′
Alexandre Raineau
Sofiane Diop81′
67′ Alexis Gonçalves Pereira
Bryan Lasme
80′ 83′ Andrew Jung
Thomas Touré87′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.