Liga francuska - 16. kolejka Ligue 2: Le Mans - Chateauroux 1-2 (1-0)

29 listopada na Mmarena odbyło się starcie 16. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami Le Mans i Chateauroux. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chateauroux 2-1. Mecz obejrzało 8 690 widzów.

I. Chouaref 67'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rémiego Mulumbę z Chateauroux, a w 11. minucie Stéphane'a Diarrę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Le Mans w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Youssef Maziz dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pierre Lemonnier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Le Mans.

Drugą połowę zespół Chateauroux rozpoczął w zmienionym składzie, za Sekou Conde'a, Jérémy'ego Cordovala weszli Valentin Vanbaleghem, Philippe Keny.

Jedenastka Le Mans niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Cheick Diarra. Przy zdobyciu bramki pomógł Ilyas Chouaref.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Opie Sangante'owi z Chateauroux. Była to 65. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chateauroux w 67. minucie spotkania, gdy Ilyas Chouaref strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Cheick Diarra.

W 70. minucie Stéphane Diarra zastąpił Bevica Moussitiego-Okę. W 73. minucie Vincent Créhin został zmieniony przez George'a Gope'a-Fenepeja, co miało wzmocnić zespół Le Mans. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rémiego Mulumbę na Leo Leroya. Trener Le Mans postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Aloïsa Confais i na pole gry wprowadził napastnika Francka Julienne'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Joseph Yannick M'Boné
85′ Aloïs Confais
Christopher Opéri
Guessouma Fofana
Romain Grange
 33′ Youssef Maziz
Rémi Mulumba9′ 75′
11′ 70′ Stéphane Imad Diarra
Opa Sangante65′
73′ Vincent Kevin Créhin
Léo Leroy75′
73′ George Gope-Fenepej
Alexandre Raineau
Hamza Hafidi
Valentin Vanbaleghem46′
85′ Franck Julienne
Alexis Gonçalves Pereira
70′ Bevic Selad Moussiti-Oko
Haissem Hassan
Stéphen Vincent
Philippe Paulin Keny46′

Zespół Chateauroux zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.