Liga francuska - 16. kolejka Ligue 2: FC Chambly-Thelle - AC Ajaccio 0-2 (0-1)

29 listopada na Stade Pierre Brisson w Beauvais odbył się mecz 16. kolejki francuskiej Ligue 2 pomiędzy drużynami FC Chambly-Thelle i Ajaccio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ajaccio 2-0. Na stadionie stawiło się 2 141 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-29 20:00 | Stadion: Stade Pierre Brisson | Widzów: 2141 | Arbiter: M. Mokhtari
FC Chambly-Thelle
AC Ajaccio
0
2
G. Kalulu 9'
M. El Idrissy 83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ajaccio (”Loures”) w dziewiątej minucie spotkania, gdy Gedeon Kalulu zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Qazim Laçi.

W 17. minucie Mattéo Tramoni został zmieniony przez Faiza Mattoira. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie FC Chambly-Thelle doszło do zmiany. Marvin Martin wszedł za Maxence'a Derriena. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Anissowi El Hritiemu z FC Chambly-Thelle. Była to 39. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Loures”.

Na drugą połowę drużyna FC Chambly-Thelle wyszła w zmienionym składzie, za Marvina Martina wszedł John Popelard. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johana Cavallego, piłkarza Ajaccio.

Niedługo później trener Ajaccio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Mounaim El Idrissy, a murawę opuścił Johan Cavalli. Mounaim El Idrissy nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w zespole FC Chambly-Thelle doszło do zmiany. Romain Fleurier wszedł za Oumara Gonzaleza. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Aniss El Hriti, osłabiając drużynę FC Chambly-Thelle. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 39. minucie.

W 73. minucie w zespole Ajaccio doszło do zmiany. Hugo Cuypers wszedł za Faiza Mattoira. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mounaima El Idrissy'ego z ”Loures”, a w 83. minucie Thibaulta Jaques'a z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Loures”, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie skutecznym uderzeniem popisał się Mounaim El Idrissy. Asystę przy bramce zanotował Gaëtan Courtet.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Anthony'ego Souberviego z FC Chambly-Thelle, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Matthieu Huarda z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Cédric Mickael Avinel
37′ Maxence Derrien
Jérémy Choplin
39′ 72′ Aniss El Hriti
Matthieu Huard90′
66′ Oumar Gonzalez
Gédéon Kalulu Kyatengwa  9′
83′ Thibault Jaques
Cyrille Barros Bayala
87′ Anthony Soubervie
François-Joseph Sollacaro
66′ Romain Fleurier
Ismaël Jean Chester Diallo
Diaranké Fofana
Jérémy Corinus
Sébastien Flochon
Hugo Cuypers73′
37′ 46′ Marvin Martin
Mounaïm El Idrissy66′  83′ 79′
Romain Padovani
Faïz Mattoir17′ 73′
46′ John Popelard
Lisandru Tramoni

Zawodnicy FC Chambly-Thelle obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.