Liga francuska - 16. kolejka Ligue 2: AS Nancy-Lorraine - Paris FC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 16. kolejki francuskiej Ligue 2, które rozegrane zostało 29 listopada, jedenastka Nancy wygrała z Paris FC 2-0 (1-0). Mecz na Stade Marcel-Picot w Tomblainem obejrzało 9 078 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-29 20:00 | Stadion: Stade Marcel-Picot | Widzów: 9078 | Arbiter: B. Lepaysant
AS Nancy-Lorraine
Paris FC
2
0
A. Bassi 21'
M. Gueye 80'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów jedenastka Nancy (”ASNL”) wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nancy w 21. minucie spotkania, gdy Amine Bassi zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Saliou Ciss.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hervé Lybohy'ego z ”ASNL”, a w 35. minucie Mohameda Diaby'ego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nancy.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Axelowi Bambie z jedenastki gości. Była to 56. minuta spotkania. W 66. minucie Vágner zastąpił Mame'a Cissokhę.

W tej samej minucie w drużynie Paris FC doszło do zmiany. Cheick Timite wszedł za Romaina Armanda. Po chwili trener Nancy postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Doriana Bertranda wszedł Abdelhamid El Kaoutari, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”ASNL” utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie ”ASNL” udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w jedenastce Paris FC doszło do zmiany. Mohamed Mara wszedł za Mohameda Diaby'ego.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”ASNL”, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Makhtar Gueye. Asystę przy bramce zaliczył Amine Bassi.

Trener Paris FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Oussamę Abdeldjelila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jeremy Menez. W 83. minucie w jedenastce Nancy doszło do zmiany. Gregoire Lefebvre wszedł za Kennego Santos. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Axel Bamba56′
34′ Hervé Lybohy
Mario-Jason Kikonda
 21′ Amine Bassi
Julien Yves Rémi López Baila
83′ Kenny Rocha Santos
Cyril Paul Mandouki
76′ Dorian Bertrand
Mohamed Lamine Diaby-Fadiga35′ 76′
 80′ Makhtar Gueye
Romain Armand66′
66′ Vágner José Dias Gonçalves
Jeremy Menez82′
Martin Sourzac
Vincent Demarconnay
76′ Abdelhamid El Kaoutari
Ali Abdi
Souleymane Karamoko
Mohamed Mara76′
83′ Grégoire Lefebvre
Mohammed Rabiu Al-Hassan
66′ Mame Ousmane Cissokho
Cheick Aymar Timité66′
Papis Malaly Dembélé
Oussama Abdeldjelil82′
Andé Dona N'Doh

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom ”ASNL”, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.