Liga francuska - 15. kolejka Ligue 2: US Orléans Loiret - Valenciennes FC 0-1 (0-1)

W meczu 15. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 22 listopada, zespół US Loiret przegrał z Valenciennes 0-1 (0-1). Mecz na Stade de la Source w Orleanie obejrzało 3 810 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-22 20:00 | Stadion: Stade de la Source | Widzów: 3810 | Arbiter: B. Varela
US Orléans Loiret
Valenciennes FC
0
1
T. Chevalier 27'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół US Loiret wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka US Loiret zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Valenciennes była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Teddy Chevalier dla zespołu Valenciennes. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Malek Chergui.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Valenciennes.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gauthiera Heina z Valenciennes, a w 57. minucie Alioune'a Ba z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie US Loiret doszło do zmiany. Vincent Thill wszedł za Mohameda Talala.

Trener US Loiret wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gaëtana Perrina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Joris Correa. W 59. minucie kartką został ukarany Joseph Lopy, piłkarz gospodarzy. W 70. minucie Gaëtan Perrin został zastąpiony przez Issę Soumarégo.

W 76. minucie kartkę otrzymał Gauthier Pinaud z jedenastki gospodarzy. Po chwili trener Valenciennes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Kevin Cabral, a murawę opuścił Noah Diliberto. W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Gabriel Mutombo, zawodnik US Loiret.

Jérôme Prior
57′ Alioune Ba
Lilian Brassier86′
Alex Marchadier
Joffrey Cuffaut
90′ Gabriel Mutombo Kupa
Laurent Dos Santos
76′ Gauthier Pinaud
Emmanuel Ntim
Yohann Demoncy
Maxime Spano Rahou
Thomas Ephestion
Gauthier Hein51′
59′ Joseph Romeric Lopy
Malek Chergui
57′ Mohamed Amine Talal
Sessi Octave Emile D'Almeida
Aurélien Scheidler
Noah Diliberto86′
57′ Joris Correa
Matteo Fedele
57′ Vincent Thill
Steve Ambri86′
57′ 70′ Gaëtan Perrin
Kévin Cabral86′
70′ Issa Soumaré
Jorris Romil90′

Przewaga drużyny US Loiret w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom US Loiret, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.