Liga francuska - 15. kolejka Ligue 2: Chateauroux - FC Lorient 1-3 (1-0)

W pojedynku 15. kolejki francuskiej Ligue 2, który rozegrany został 22 listopada, zespół Chateauroux przegrał z FC Lorient 1-3 (1-0). Mecz na Stade Gaston Petit w Châteauroux obejrzało 2 691 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 2
2019-11-22 20:00 | Stadion: Stade Gaston Petit | Widzów: 2691 | Arbiter: A. Petit
L. Abergel 62'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Chateauroux wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiena Lemoine'a z FC Lorient (”Morszczuki”), a w 24. minucie Christophera Operiego z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Romain Grange wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chateauroux, zdobywając bramkę w 39. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ilyas Chouaref.

W trzeciej minucie doliczonego czasu za Jonathana Delaplace'a wszedł Jérôme Hergault. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chateauroux.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Rémi Mulumba z jedenastki gospodarzy. Była to 55. minuta pojedynku.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Yoane Wissa. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Vincent Le Goff.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Morszczuków” w 60. minucie spotkania, gdy Yoane Wissa zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sylvain Marveaux.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół ”Morszczuków”, strzelając kolejnego gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu trafił Laurent Abergel. Bramka padła po podaniu Armanda Lauriente'a.

Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Chateauroux: Leo Leroy, Rémi Mulumba, Christopher Operi, na ich miejsce weszli: Opa Sangante, Alexis Goncalves, Chaker Alhadhur. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sylvaina Marveaux, Armanda Lauriente'a zajęli: Enzo Le Fée, Jimmy Cabot. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Matthieu Serge Fernand Saunier
24′ 80′ Christopher Opéri
Laurent Abergel  62′
 39′ Romain Grange
Jonathan Delaplace45′
66′ Léo Leroy
Fabien Lemoine19′
55′ 66′ Rémi Mulumba
Maxime Pattier
80′ Chaker Alhadhur
Jérôme Hergault45′
Alexandre Raineau
Quentin Lecoeuche
66′ Opa Sangante
Jimmy Cabot78′
Cheick Fanta-Mady Diarra
Enzo Le Fée72′
Lamine Ghezali
Franklin Wadja
66′ Alexis Gonçalves Pereira
Umut Dilan Bozok

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Chateauroux, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.